ΑΓΓΛΙΑ

Η Μάντσεστερ Σίτι συμπλήρωσε την 8άδα

© BPI / PHILIP OLDHAM

Η Χάντερσφιλντ προηγήθηκε στο Μάντσεστερ, αλλά η Σίτι νίκησε 5-1 και προκρίθηκε στα προημιτελικά του FA Cup, όπου θα αντιμετωπίσει τη Μίντλεσμπρο

Η Σίτι νίκησε 5-1 τη Χάντερσφιλντ στο Μάντσεστερ και συμπλήρωσε την 8άδα του FA Cup, ενώ στα προημιτελικά θα αντιμετωπίσει τη Μίντλεσμπρο.

Η ομάδα της Championship (διεκδικεί άνοδο στην Premier League) άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Χάρι,Μπαν, αλλά... κατέρρευσε στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Λερουά Σανέ ισοφάρισε στο 30', ο Σέρχιο Αγκουέρο ολοκλήρωσε την ανατροπή με πέναλτι στο 35' και στο 38' ο Πάμπλο Σαμπαλέτα έκανε το 3-1. Ο Αγκουέρο σκόραρε ξανά στο 73', ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 91' ο Καλέσι Ιχεανάτσο.