ΑΓΓΛΙΑ

Έχασε πέναλτι ο Βέλλιος, νίκη η Νότιγχαμ Φόρεστ

Νότιγχαμ Φόρεστ

Η Νότιγχαμ Φόρεστ προηγήθηκε τρεις φορές κόντρα στη Γουίγκαν, ισοφαρίστηκε ισάριθμες φορές, αλλά στο 90'+3' έβαλε και τέταρτο γκολ και επικράτησε 4-3. Αστόχησε σε πέναλτι ο Βέλλιος στο 61ο λεπτό. (VIDEO).

Έξι βαθμούς σε τέσσερα ματς για τη Νότιγχαμ Φόρεστ στην Championship. Η ομάδα του Απόστολου Βέλλιου τέθηκε αντιμέτωπη με τη Γουΐγκαν και νίκησε με 4-3, όπως ακριβώς και στην πρεμιέρα, στο City Ground, κόντρα στην Μπέρτον Άλμπιον.

Ο Απόστολος Βέλλιος μπήκε στον αγώνα αντί του Ασομπαλόνγκα στο 15' και είχε τη δυνατότητα να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι , αλλά αστόχησε στο 61'. Ο Παϊτίμ Κασάμι έπαιξε 87 λεπτά. Τα γκολ για τη Φόρεστ σημείωσαν οι Ασομπαλόνγκα (6'), Μπεργκ (53', 78') και Λαμ (90'+3'), ενώ για τη Γουΐγκαν, που είχε βρεθεί τρεις φορές πίσω στο σκορ και είχε φτάσει στο 3-3, γκολ σημείωσαν οι Γιάκομπς (11') και Γκριγκ (65', 86').