ΑΓΓΛΙΑ

Εγκεφαλική διάσειση για τον Οσκάρ

Δείτε σε βίντεο τις αντιδράσεις του Οσκάρ την ώρα που χτύπησε με τον τερματοφύλακα της Άρσεναλ, Οσπίνα. Τυχερός μέσα στην ατυχία του ο νεαρός Βραζιλιάνος.

Τσέλσι και Άρσεναλ έμειναν στο 0-0 στο "Έμιρεϊτς" σε ένα ματς με κακό θέαμα. Κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου είχαμε μία άτυχη στιγμή για τον Οσκάρ, στην προσπάθεια του να προλάβει τον Οσπίνα.

Ο τερματοφύλακας της Άρσεναλ βγήκε με δύναμη και έπεσε πάνω στον Βραζιλιάνο που σωριάστηκε στο έδαφος και έδειχνε να μην έχει έλεγχο του σώματος του.

Όπως αναφέρουν στην Αγγλία, ο Οσκάρ έμεινε στον αγωνιστικό χώρο για αρκετά λεπτά ακόμα παρότι είχε υποστεί εγκεφαλική διάσειση!

Στο ημίχρονο και αφού οι γιατροί κατάλαβαν τι συνέβη, ο παίκτης μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο με σκοπό να υποβληθεί σε λεπτομερή ιατρικό έλεγχο.

Ευτυχώς για τον ίδιο δεν έχει κάτι σοβαρό, αν και στο Νησί έχει ασκηθεί μεγάλη κριτική για το γεγονός πως δεν βγήκε αμέσως αλλαγή.