ΑΓΓΛΙΑ

Άφησαν την μπάλα και πήραν τα φτυάρια στην Πίτερμπρο

Οι παίκτες της Πίτερμπρο άφησαν την μπάλα και πήραν τα φτυάρια στο 80ό λεπτό της αναμέτρησης με τη Γουόλσολ για να καθαρίσουν τον καλυμμένο από χιόνι αγωνιστικό χώρο και να ολοκληρωθεί το ματς. (video, photos)

Η Πίτερμπρο υποδέχθηκε τη Γουόλσολ, την Τρίτη (27/8) το βράδυ στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της League One, αλλά η έντονη χιονόπτωση κάλυψε τον αγωνιστικό χώρο του "ABAX Stadium" και δυσκόλεψε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

Τόσο που στο 80ό λεπτό, οι γραμμές δεν ήταν ευδιάκριτες. Ρόλο... εκχιονιστικού ανέλαβαν οι γηπεδούχοι ποδοσφαιριστές. Μάλιστα, αυτός που πρωτοστάτησε ήταν ο πρώην αρχηγός της Νιούκαστλ, Στιβ Τέιλορ.

Όπως τονίζεται στα βρετανικά ΜΜΕ, οι φιλοξενούμενοι δεν έδειξαν την ίδια θέρμη στην προσπάθεια (επανα)χάραξης των γραμμών στο "ABAX Stadium".

Το ματς διεκόπη προσωρινά στο 80ό λεπτό και μετά από επτά λεπτά συνεχίστηκε. Το σκορ δεν άλλαξε στον εναπομείναντα χρόνο και η Πίτερμπρο πήρε την εντός έδρας νίκη με 2-1.