PREMIER LEAGUE

Τα γκολ του Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μάντσεστερ Σίτι

Η Μάντσεστερ Σίτι προηγείται της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο ντέρμπι της πόλης, με τους Κέβιν Ντε Μπράινε και Κελέτσι Ιχεανάτσο να νικούν τον Ντε Χέα και τον Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς να μειώνει. (videos)

Ύστερα από την κεφαλιά του Στέρλινγκ, ο Ντε Μπράινε έφυγε στην αντεπίθεση και πλάσαρε σωστά στο τετ α τετ τον Ντε Χέα, δίνοντας το προβάδισμα στη Μάντσεστερ Σίτι, στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Στο 36ο λεπτό ο Ντε Μπράινε γύρισε στην περιοχή, σούταρε, η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι, ο Ιχεανάτσο πήρε το ριμπάουντ και ενώ όλοι φώναζαν για οφσάιντ (δεν ήταν), έκανε το 0-2.

Στο 42ο λεπτό μετά από το γέμισμα στην εκτέλεση του φάουλ, ο Μπράβο έκανε την έξοδο και μπλέχτηκε με τον Στόουνς, η μπάλα έφθασε στον Ιμπραχίμοβιτς, ο οποίος με γυριστό μείωσε σε άδειο τέρμα. Δείτε τα γκολ των Ντε Μπράινε, Ιχεανάτσο και Ιμπραχίμοβιτς: