PREMIER LEAGUE

Σοκαριστικό χτύπημα του Ράιαν Μέισον της Χαλ

Μέισον, Κέιχιλ

Η αναμέτρηση της Χαλ με την Τσέλσι στιγματίστηκε από τον τραυματισμό του Ράιαν Μέισον, ο οποίος συγκρούστηκε με τον Γκάρι Κέιχιλ και διεκομίσθη στο νοσοκομείο, αφού πρώτα τροφοδοτήθηκε με οξυγόνο.

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Χαλ με την Τσέλσι, για την 22η αγωνιστική της Premier League, ο Ράιαν Μέισον συγκρούστηκε με τον Γκάρι Κέιχιλ. Ο παίκτης της Χαλ έπεσε στον αγωνιστικό χώρο και επί οκτώ λεπτά του έδιναν τις πρώτες βοήθειες.

Τον τροφοδότησαν με οξυγόνο, του τοποθέτησαν κολάρο στο λαιμό και ακολούθως τον μετέφεραν στο "St Mary’s Hospital". Ο τεχνικός της Χαλ, Μάρκο Σίλβα, είπε: " Ο Ράιαν είναι στο νοσοκομείο, δεν ξέρω αν είναι ξύπνιος ή όχι. Περιμένουμε νεότερα από το γιατρό".

Ο Μέισον έγινε αλλαγή στο 21ο λεπτό και αντικαταστάθηκε από τον Μέιλερ. Υπενθυμίζεται ότι η Χαλ ηττήθηκε 2-0 στο Στάμφορντ Μπριτζ χάρη σε γκολ των Ντιέγκο Κόστα και Κέιχιλ.