PREMIER LEAGUE

Πρώτος βαθμός για Μόγες στη Γουέστ Χαμ

West Ham United's Manuel Lanzini, left  and Leicester City's Riyad Mahrez battle for the ball, during the English Premier League soccer match between West Ham United and Leicester City,  at the London Stadium, in London, Friday Nov. 24, 2017. (Adam Davy/PA via AP)
West Ham United's Manuel Lanzini, left and Leicester City's Riyad Mahrez battle for the ball, during the English Premier League soccer match between West Ham United and Leicester City, at the London Stadium, in London, Friday Nov. 24, 2017. (Adam Davy/PA via AP) ADAM DAVY/PA VIA AP

Η Γουέστ Χαμ βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά κατάφερε να αποσπάσει εντός έδρας ισοπαλία με αντίπαλο τη Λέστερ, με τον Ντέιβιντ Μόγες να πανηγυρίζει τον "παρθενικό" βαθμό του στους Λονδρέζους.

Το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του Ντέιβιντ Μόγες στον πάγκο της Γουέστ Χαμ έφερε και τον πρώτο βαθμό. Τα "σφυριά" αναδείχθηκαν ισόπαλα 1-1 με αντίπαλο τη Λέστερ για την 13η αγωνιστική της Premier League.

Οι "αλεπούδες" προηγήθηκαν με τον Μαρκ Ολμπράιτον μόλις στο 8ο λεπτό και ο Τζέιμι Βάρντι έχασε μεγάλη ευκαιρία για το δεύτερο τέρμα, με τον Σεϊκού Κουγιατέ να ισοφαρίζει στην εκπνοή του 1ου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό στο 2ο μέρος, έχασαν μια καλή ευκαιρία με τον Αρτούρ Μαζουακού, αλλά τελικά παρέμειναν στο 1-1.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Χαρτ, Σαμπαλέτα, Ρέιντ, Ογκμπόνα, Κρέσγουελ, Κουγιατέ, Ομπιάνγκ, Αρναούτοβιτς, Λανσίνι, Μαζουακού, Κάρολ

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Σίμπσον, Μόργκαν, Μαγκουάιρ, Φουχς, Ολμπράιτον, Εντίντι, Ιμπόρα, Γκρέι, Μαχρέζ, Βάρντι

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

Παρασκευή

Γουέστ Χαμ - Λέστερ 1-1 (45' Κουγιατέ / 8' Ολμπράιτον)

***υποβιβάζονται οι 3 τελευταίοι

****στην ισοβαθμία μετρά η διαφορά τερμάτων, μετά η καλύτερη επίθεση και μετά γίνεται μπαράζ (αν κρίνεται σημαντική θέση)