PREMIER LEAGUE

Πέρασε... τρένο από το "Γκούντισον Παρκ" η Μάντσεστερ Σίτι

Η Μάντσεστερ Σίτι έκανε το "3 στα 3" στην φετινή Premier League, νικώντας 2-0 την Έβερτον στο "Γκούντισον Παρκ". Οι Κολάροβ και Νασρί πέτυχαν τα γκολ των "Πολιτών". Ισοπαλία χωρίς γκολ στο Γουότφορντ - Σαουθάμπτον (VIDEOS).

Έχει μπει φουριόζα στο πρωτάθλημα και διανύει περίοδο φόρμας. Μετά το επιβλητικό 3-0 επί της Τσέλσι, το εμπόδιο της Έβερτον αποδείχτηκε... χαμηλό για τη Μάντσεστερ Σίτι, που κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 στο "Γκούντισον Παρκ" και να φτάσει τους εννέα βαθμούς έπειτα από τρεις αγωνιστικές.

Η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι χτύπησε δις στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε στο τρίποντο απέναντι στα "ζαχαρωτά". Ο Κολάροβ στο 60' με διαγώνιο πλασέ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ και ο Νασρί στο 88' έδωσε τέλος στη σεμνή τελετή με ωραίο τσίμπημα της μπάλας. Οι "Πολίτες" προελαύνουν και δείχνουν να είναι σε σούπερ αγωνιστική κατάσταση.

Στο άλλο ματς που γινόταν την ίδια ώρα, η νεοφώτιστη Γουότφορντ έμεινε στο 0-0 με τη Σαουθάμπτον. Οι γηπεδούχοι έχουν μόνο ισοπαλίες ως τώρα στο πρωτάθλημα, ενώ δυο ισοπαλίες και μια ήττα είναι η ως τώρα συγκομιδή για τους "Αγίους" του Ρόναλντ Κούμαν.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Σάββατο (22/8)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Νιούκαστλ 0-0

Κρίσταλ Πάλας - Άστον Βίλα 2-1 (88' Σακό, 71' Νταν - 77' αυτ. Σουαρέ)

Λέστερ - Τότεναμ 1-1 (83' Μαχρέζ - 81' Άλι)

Νόριτς - Στόουκ 1-1 (28' Μάρτιν - 11' Ντιούφ)

Σάντερλαντ - Σουόνσι 1-1 (62' Ντεφόου - 45+2' Γκομίς)

Γουέστ Χαμ - Μπόρνμουθ 3-4 (48' πεν. Νομπλ, 53' Κουγιατέ, 83' Μαϊγκά - 11', 28' & 79' πεν. Γουίλσον, 66' Πιού)

Κυριακή (23/8)

Γουέστ Μπρομ - Τσέλσι 2-3 (36', 59' Μόρισον / 20' Πέδρο, 30' Κόστα, 55' Αθπιλικουέλτα)

Έβερτον - Μάντσεστερ Σίτι 0-2 (60' Κολάροβ, 88' Νασρί)

Γουότφορντ - Σαουθάμπτον 0-0