PREMIER LEAGUE

Όταν η Τότεναμ σκόραρε 4 γκολ σε 4'.48''!

Στις 7 Φεβρουαρίου του 1993 η Τότεναμ υποδέχθηκε στο "White Hart Lane" την Σάουθαμπτον. Στο 54'.41'' του αγώνα έχανε με σκορ 1-0. Στο 59'.29'' κέρδιζε με 4-1! Δείτε το βίντεο.

Πριν από 23 χρόνια και συγκεκριμένα στις 07/02/1993, η Τότεναμ φιλοξενούσε την Σάουθαμπτον στο "White Hart Lane" και η εξέλιξη του αγώνα έμελλε να κρύβει μια από τις πλέον ιστορικές στιγμές για τους "Spurs", που σκόραραν 4 τέρματα σε χρόνο εκτός λογικής.

Οι "Άγιοι" πήγαν στα αποδυτήρια έχοντας πάρει κεφάλι στο ματς από το 22ο λεπτό της αναμέτρησης. Το 0-1 στο "White Hart Lane" παρέμενε μέχρι το 55ο λεπτό, όταν ο Τέντι Σέριγχαμ έφερε το ματς στα ίσα.

Συγκεκριμένα ο Άγγλος στράικερ σκόραρε με το ρολόι να σημαδεύει το 54'.41''. Αυτό που ακολούθησε ήταν "τρελό". Στο 56'.17'' ο Νικ Μπάρμπι έδωσε το προβάδισμα στην Τότεναμ, πριν ο Ντάρεν Άντερτον σημειώσει το 3-1 στο 57'.50''!

Τα "Σπιρούνια" δεν έδειξαν οίκτο στους "Αγίους" και στο 59'.29'', ο Σέριγχαμ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Με λίγα λόγια, η Τότεναμ σκόραρε 4 γκολ σε... 4 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα! Το 0-1 στο 54'.41'' είχε γίνει 4-1 στο 59'.29''! Ή αν θέλετε στις 14:10 της Κυριακής 7 Φεβρουαρίου του 1993 η Τότεναμ έχανε με 1-0 και στις 14:15, κέρδιζε με 4-1...