PREMIER LEAGUE

Νίκη με Φαλκάο η ManUtd

Με το πρώτο γκολ του Φαλκάο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 2-1 με την Έβερτον στο "Όλντ Τράφορντ". Καταπληκτικός ο Νταβίντ ντε Χέα (videos)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε δεύτερη συνεχόμενη νίκη, καθώς επικράτησε με 2-1 της Έβερτον στο "Ολντ Τράφορντ", χάρη σε τέρμα του Ρανταμέλ Φαλκάο Γκαρσία.

Αυτό ήταν το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα, με τον Κολομβιανό να λυτρώνει τους "κόκκινους διαβόλους" στο 62', σκοράροντας με κοντινό πλασέ στην κίνηση από ασίστ του Άνχελ ντι Μαρία.

Ο Αργεντινός ήταν αυτός που είχε ανοίξει το σκορ στο 27' με εξαιρετικό πλασέ, ενώ είχε απαντήσει για τους φιλοξενούμενους είχε απαντήσει στο 55' ο Νέισμιθ με κεφαλιά.

Μεγάλη εμφάνιση από τον Νταβίντ ντε Χέα, καθώς ο Ισπανός τερματοφύλακας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέκρουσε πέναλτι του Λάιτον Μπέινς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ έκανε δύο καταπληκτικές αποκρούσεις στις καθυστερήσεις του αγώνα (92' σε Όσμαν και 94' σε Οβιέδο)

MANUTD: Ντε Χέα, Ραφαέλ, ΜακΝάιρ, Ρόχο, Σο (71' Μπλάκετ), Μπλιντ, Βαλένσια (79' Φελαϊνί), Ντι Μαρία, Μάτα, Φαν Πέρσι, Φαλκάο (73' Γουίλσον).

ΕΒΕΡΤΟΝ: Χάουαρντ, Χίμπερτ (78' Μπράουνινγκ), Στόουνς, Τζαγκιέλκα, Μπέινς, Μπάρι, Μπέσιτς, ΜακΓκίτι (77' Όσμαν), Πίνααρ (64' Οβιέδο), Νέισμιθ, Λουκακού.

*χαμένο πέναλτι 45'+4 Μπέινς (απόκρουση Ντε Χέα)

***για το λονδρέζικο ντέρμπι και τα άλλα ματς της Κυριακής διαβάστε ΕΔΩ

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Χαλ - Κρίσταλ Πάλας 2-0 (60' Ντιαμέ, 89' Γέλαβιτς)

Λέστερ - Μπέρνλι 2-2 (33' Σλουπ, 40' Μαρχέζ / 39' Κάιτλι, 95' Γουάλας)

Λίβερπουλ - Γουέστ Μπρομ 2-1 (45' Λαλάνα, 61' Χέντερσον / 56' Μπεραϊνό)

Σάντερλαντ - Στόουκ 3-1 (4' Γουίκαμ, 23' και 79' Στίβεν Φλέστερ / 15' Τσάρλι Άνταμ)

Σουόνσι - Νιούκαστλ 2-2 (17' Μπονί, 50' Ράουτλετζ / 43' και 75' Παπίς Σισέ)

Άστον Βίλα - Μάντσεστερ Σίτι 0-2 (82' Γιαγιά Τουρέ, 89' Αγκουέρο)