PREMIER LEAGUE

Νίκη η Σίτι, αγωνία για Σίλβα

© MATT WEST / BPI

Η Σίτι νίκησε 2-0 την Γουέστ Χαμ με super αυτογκόλ και Αγκουέρο, όμως ο Νταβίντ Σίλβα τραυματίστηκε σοβαρά και αποχώρησε με φορείο, κολάρο και οξυγόνο (videos)

Σημαντικό βήμα για την Μάντσεστερ Σίτι όσον αφορά στην 4άδα, καθώς νίκησε με 2-0 την Γουέστ Χαμ, όπως η επιτυχία επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του Νταβίντ Σίλβα.

Στο 67ο λεπτό ο Κουγιατέ χτύπησε με τον αγκώνα στο πρόσωπο τον Ισπανό, ο οποίος έμεινε περίπου δέκα λεπτά στο έδαφος. Ήταν από πάνω του σχεδόν δέκα μέλη ιατρικού επιτελείου και αποχώρησε με φορείο, κολάρο και οξυγόνο.

© IAN HODGSON

Όσον αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι, το σκορ άνοιξε με το τρομερό αυτογκόλ του Κόλινς, ο οποίος "κρέμασε" τον τερματοφύλακά του, Αντριάν, στο 18ο, ενώ στο 36' ο Σέρχιο Αγκουέρο έκανε το 2-0 με το 20ό φετινό του τέρμα.

© EPA
© SIMON STACPOOLE / OFFSIDE

Στα 20 γκολ και ο Κέιν

Μετά τον Σέρχιο Αγκουέρο έφτασε τα 20 γκολ και ο Χάρι Κέιν, διαμορφώνοντας στο "Σεντ Τζέιμς Παρκ" το τελικό 1-3 στο 91ο λεπτό.

Η Τότεναμ με το "διπλό" αυτό προσπέρασε την Σαουθάμπτον και έπιασε στην 5η θέση την Λίβερπουλ, η οποία πάντως έχει ματς λιγότερο.