PREMIER LEAGUE

Μαινόμενος Ρανιέρι με "εξάψαλμο" στον διαιτητή

Ο Κλάουντιο Ρανιέρι "εξερράγη" στο ημίχρονο της αναμέτρησης, Στόουκ - Λέστερ, και κατευθύνθηκε μαινόμενος προς τον διαιτητή, Κρεγκ Πόοουζον, με τον Κάσπερ Σμάιχελ να προσπαθεί να τον ηρεμήσει. (video)

H Λέστερ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2, εκτός έδρας με τη Στόουκ για τη 17η αγωνιστική της Premier League, με τις "αλεπούδες" να αγωνίζονται από το 28ο λεπτό με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω της αποβολής του Τζέιμι Βάρντι με απευθείας κόκκινη κάρτα για τάκλιν με τα δύο πόδια.

Ο Ιταλός τεχνικός, Κλάουντιο Ρανιέρι, τα κρατούσε μαζεμένα και ξέσπασε με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Κατευθύνθηκε μαινόμενος - αντίθετα από ο,τι τον έχουμε συνηθίσει - προς τον διαιτητή της αναμέτρησης, Κρεγκ Πόοουζον, και πάλι καλά που βρέθηκε εκεί ο γκολκίπερ της ομάδας του, Κάσπερ Σμάιχελ, για να τον συγκρατήσει.