ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Το πρώτο γκολ του Κατσουράνη στην Ινδία

Ο Κώστας Κατσουράνης άνοιξε λογαριασμό στο πρωτάθλημα Ινδίας με την φανέλα της FC Pune City, αφού σκόραρε στο 42ο λεπτό του αγώνα με την FC Goa (VIDEO).

Το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα Ινδίας με την φανέλα της FC Pune City πέτυχε ο Κώστας Κατσουράνης. Ο διεθνής άσος, ο οποίος συνεχίζει εκεί την καριέρα του, κατάφερε στο 42ο λεπτό του αγώνα με την FC Goa να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 σε ένα πολύ καίριο σημείο.

Η φάση ξεκίνησε από εκτέλεση φάουλ, η άμυνα απομάκρυνε, αλλά στην συνέχεια η μπάλα έφτασε εκ νέου στην περιοχή και εκείνος με δυνατό δεξί σουτ την έστειλε να... αναπαυτεί στα δίχτυα, ανοίγοντας "λογαριασμό" με τη νέα του ομάδα.

Στον αγώνα ξεκίνησε βασικός τόσο ο Μπρούνο Τσιρίλο στην άμυνα, όσο και ο Νταβίντ Τρεζεγκέ στην γραμμή κρούσης, αλλά το τέρμα σημειώθηκε από τον πρώην άσο του ΠΑΟΚ που έχει βάλει φαρδιά πλατιά την "υπογραφή" του στην αναμέτρηση.

Για την ιστορία η Πούνε νίκησε με 2-0 την Γκοά, με το δεύτερο γκολ να μπαίνει από τον Νταβίντ Τρεζεγκέ.