ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Πρώτο γκολ με τη Ρεάλ Καστίγια ο Βέργος!

Ο Νίκος Βέργος πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Ρεάλ Καστίγια στη νίκη με 3-0 επί της Σοκουεγιάμος. Ο γιος του Ζιντάν, Ένθο, και ο Έντεργκααρντ τα άλλα δύο. (video)

Η Ρεάλ Καστίγια νίκησε με 3-0 τη Σοκουεγιάμος με τον 21χρονο Έλληνα επιθετικό, Νίκο Βέργο, να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ των "μερένγκες" και πρώτο δικό του με τη φανέλα τους.

Ο Βέργος, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Καμπουθάνο με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, βρήκε δίχτυα 9 λεπτά αργότερα.

Ο γιος (Ένθο) του τεχνικού της πρώτης ομάδας της Ρεάλ, Ζινεντίν Ζιντάν, άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό και ο Έντεργκααρντ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 59ο λεπτό.