ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Πρώτο γκολ για Σαμαρά!

O Γιώργος Σαμαράς κατάφερε να σκοράρει με υπέροχη κεφαλιά στην ήττα με 2-1 από την Αλ Αχλί Τζεντάχ. Δείτε videos!

Η Αλ Χιλάλ γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Αλ Αχλί Τζεντάχ στο πλαίσιο του "Crown Prince Cup", ωστόσο ο Γιώργος Σαμαράς έχει κάθε λόγο να είναι ευχαριστημένος από την προσωπική του εμφάνιση καθώς ήταν ο σκόρερ του μοναδικού τέρματος της ομάδας του έξι μόλις λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι.

Ο πρώην αρχηγός της Σέλτικ πέρασε στο παιχνίδι στο 71ο λεπτό και στο 77ο βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα με μία εξαιρετική κεφαλιά που πήρε από το ύψος της μικρής περιοχής νικώντας στον αέρα όλη την αντίπαλη άμυνα (γκολκίπερ και δύο αμυντικούς).

Σημειώνεται πως η Αλ Αχλί Τζεντάχ είχε σκοράρει στο 59ο και στο 68ο λεπτό ενώ η ομάδα του Γιώργου Σαμαρά είχε χάσει μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 66ο λεπτό όταν ο Αλ Αμπέντ δεν μπόρεσε να νικήσει από το σημείο του πέναλτι τον αντίπαλο γκολκίπερ (πραγματοποίησε πολύ άσχημη εκτέλεση).