ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Ο Φετφατζίδης νίκησε τον Δώνη

Ο Γιάννης Φετφατζίδης στέφθηκε πρωταθλητής Σαουδικής Αραβίας, μετά τη νίκη της Αλ Αχλί επί της Αλ Χιλάλ με 3-1 στο ντέρμπι της αγωνιστικής. (VIDEOS)

Πρωταθλητής Σαουδικής Αραβίας στέφθηκε ο Γιάννης Φετφατζίδης, μετά τη νίκη της Αλ Αχλί με 3-1 επί της Αλ Χιλάλ, την οποία προπονεί ο Γιώργος Δώνης! Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στο ντέρμπι τίτλου, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε και η επικράτηση έφερε τη μαθηματική εξασφάλιση του τίτλου!

Η Αλ Χιλάλ του Δώνη προηγήθηκε στο 10' με τον Κάρλος Εντουάρντο, όμως η Αλ Αχλί ανέτρεψε το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, με δύο γκολ του Αλ Σομάχ (46'-50') και ένα του Αλ Μογκάουι (94'), με τον Φετφατζίδη να εκτελεί το κόρνερ στο 2-1 και να πασάρει για το 3-1!

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Φετφατζίδης αγωνίστηκε σε 14 παιχνίδια στο πρωτάθλημα, έχοντας 1 γκολ και 5 ασίστ, ενώ η Αλ Αχλί κατέκτησε τον τίτλο μετά από 32 χρόνια και για τρίτη φορά στην ιστορία της!