ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Ήττα-σοκ στο 94' για την Σαραγόσα του Σαμαρά

Η Σαραγόσα του Γιώργου Σαμαρά προηγήθηκε στο σκορ, όμως όχι μόνο ισοφαρίστηκε από την Κόρδοβα, αλλά έχασε το παιχνίδι στο 94ο λεπτό και έμπλεξε αναφορικά με την παραμονή στη Σεγούντα Ντιβισιόν (VIDEO).

Η Σαραγόσα του Γιώργου Σαμαρά προηγήθηκε στο σκορ, όμως όχι μόνο ισοφαρίστηκε από την Κόρδοβα, αλλά έχασε το παιχνίδι στο 94ο λεπτό. Σε μπελάδες όσον αφορά την παραμονή στη Σεγούντα Ντιβισιόν.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 43ο λεπτό με τον Άνχελ και όλα έδειχναν πως θα έπαιρναν το πολύτιμο διπλό. Παρόλα αυτά ο Ρόρδι ισοφάρισε στο 70ο λεπτό και στο 94' ο Μάρκοβιτς έκανε την ανατροπή. Η άμυνα... κοιμήθηκε και ο Σέρβος φορ άνετος έγραψε το τελικό 2-1.

Ο Γιώργος Σαμαράς είδε το παιχνίδι από τον πάγκο και δεν αγωνίστηκε δευτερόλεπτο.