ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Γκολ του Παπασταθόπουλου κόντρα στην Κολωνία με χρήση του VAR!

Dortmund's Sokratis, right, celebrates after Dortmund's Pierre-Emerick Aubameyang scored during the German Bundesliga soccer match between Bayer Leverkusen and Borussia Dortmund in Leverkusen, Germany, Sunday, Feb. 21, 2016. Leverkusen was defeated by Dortmund with a controversial 0-1. (AP Photo/Martin Meissner) AP

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος σημείωσε το δεύτερο γκολ της Ντόρτμουντ στην αναμέτρηση με την Κολωνία, με τον διαιτητή να κάνει χρήση του Video Assistant Referee πριν επικυρώσει το τέρμα του Έλληνα στόπερ! (VIDEOS)

Η Ντόρτμουντ προηγήθηκε με 2-0 της Κολωνίας στο ημίχρονο, για την 4η αγωνιστική της Bundesliga, με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο να χρίζεται σκόρερ με τη... βοήθεια του Video Assistant Referee.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Έλληνας στόπερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή προβολή, εκμεταλλευόμενος τη λάθος συνεννόηση μεταξύ γκολκίπερ της Κολωνίας, Τίμο Χορν και του Ντομινίκ Χάιντς.

Αρχικά ο διαιτητής ακύρωσε το τέρμα για επιθετικό φάουλ του Σωκράτη. Ωστόσο, ύστερα απ' τη χρήση του VAR, πήρε πίσω την απόφασή του και έδειξε... σέντρα.