ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Γκολ νίκης ο Κατίδης στην πρεμιέρα της Β' Φινλανδίας

Βρίσκοντας δίχτυα στο 68ο λεπτό, ο Γιώργος Κατίδης άνοιξε το δρόμο για τη νίκη της Γιάρο με 2-0 στην έδρα της Έκενας, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β' Φινλανδίας.

Εντυπωσιακά ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Β' Φινλανδίας για τον Γιώργο Κατίδη, ο οποίος πέτυχε το πρώτο γκολ της Γιάρο στη νίκη με 2-0 στην έδρα της Έκενας. Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός βρήκε δίχτυα στο 68ο λεπτό, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 89' από τον Κρόνχολμ.

Έτσι, η Γιάρο μπήκε νικηφόρα στη σεζόν, όπου στόχος της είναι η επιστροφή στη μεγάλη κατηγορία της χώρας.