ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Αποκλείστηκαν στα ημιτελικά Σαμαράς και Rayo OKC

Με τους Γιώργο Σαμαρά και Ντάνι Φερνάντες στη σύνθεσή της, η Rayo OKC δεν τα κατάφερε στη Νέα Υόρκη και ηττήθηκε από τη New York Cosmos, γνωρίζοντας τον αποκλεισμό από τον τελικό των playoffs του NASL. (video)

Στο "James M. Shuart Stadium" της Νέας Υόρκης, η New York Cosmos νίκησε με 2-1 τη Rayo OKC και προκρίθηκε στον τελικό των των playoffs του NASL.

O Φάτι Ντάνσο άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Οκλαχόμα, αλλά οι γηπεδούχοι έφθασαν στην ολική ανατροπή με τέρματα των δύο Βενεζουελάνων, Χουάν Αράνγκο και Γιοάντρι Ορόσκο, το δεύτερο και νικητήριο στο 90ό λεπτό.

Για τη Rayo OKC βασικός ξεκίνησε ο 31χρονος Έλληνας επιθετικός, Γιώργος Σαμαράς - αντικαταστάθηκε από τον Σαντοβάλ στο 76ο λεπτό - αλλά και ο Πορτογάλος πρώην τερματοφύλακας των ΠΑΟΚ, Ηρακλή, Παναθηναϊκού, Πανσερραϊκού, ΟΦΗ και Πανθρακικού, Ντάνι Φερνάντες.