ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Άδικη αποβολή για Τοροσίδη στο Μπολόνια - Σαμπντόρια!

Ο Βασίλης Τοροσίδης δέχθηκε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε διάστημα τεσσάρων λεπτών, με αποτέλεσμα να πάρει λανθασμένα την άγουσα για τα αποδυτήρια, αφού στη δεύτερη φάση δεν υπάρχει παράβαση. (VIDEO)

Αδικημένος θα πρέπει να αισθάνεται ο Βασίλης Τοροσίδης, αφού μία λανθασμένη απόφαση του διαιτητή της αναμέτρησης μεταξύ της Μπολόνια και της Σαμπντόρια, Φάμπιο Μαρέσκα είχε ως αποτέλεσμα να πάρει την άγουσα για τα αποδυτήρια λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο αρχηγός της Εθνικής Ελλάδας αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα (είχε προηγηθεί η πρώτη στο 43') για φάουλ πάνω στον επιθετικό της "Σαμπ", Ντούβαν Σαπάτα, αλλά στο ριπλέι δεν φαίνεται πως υπάρχει παράβαση. Για την ιστορία, η Μπολόνια προηγείτο 2-0 στο ημίχρονο.