ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Δευτέρα 26 Σεπ. 2016

ΩΡΑΙΟΙ ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ: Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ SPORT24.GR

Ο Μήτρογλου, ο Αυστραλός και οι Κύπριοι

Ο Κώστας Μήτρογλου πέτυχε το 3ο του γκολ σε 2 ματς, βρήκε δίχτυα για 4η φορά ο Απόστολος Γιάννου στην Κίνα, ενώ σκόραραν 5 Έλληνες στο κυπριακό πρωτάθλημα (videos)

Σάββατο 24 Σεπ. 2016

ΤΡΙΤΟ ΓΚΟΛ ΣΕ ΔΥΟ ΜΑΤΣ

Την λύση ο Μήτρογλου για τη Μπενφίκα

Η Σάβες αποδείχθηκε... σκληρό καρύδι, αλλά η Μπενφίκα κατάφερε με γκολ του Κώστα Μήτρογλου να ανοίξει το σκορ στο 69ο λεπτό και τελικά να πάρει το "διπλό" που την κράτησε στην κορυφή

Τετάρτη 21 Σεπ. 2016

ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΡΕ ΤΕΡΜΑΤΩΝ

Τέσσερα γκολ ο Καρέλης!

Η Γκενκ νίκησε 4-0 την ερασιτεχνική Έντραχτ Αλστ, με τον Νίκο Καρέλη να πετυχαίνει και τα 4 γκολ! Χατ-τρικ στο ημίχρονο και μάλιστα είχε και δοκάρι στο 75'

ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΜΕ ΤΗ ΡΟΜΑ

Ευαγγελόπουλος: "Σίτι, Γιουνάιτεντ και Τσέλσι ενδιαφέρθηκαν για τον Μανωλά"

O αζτέντης του Κώστα Μανωλά υποστήριξε ότι η Τσέλσι και οι δύο ομάδες του Μάντσεστερ, Γιουνάιτεντ και Σίτι, ενδιαφέρθηκαν για τον Έλληνα αμυντικό, ο οποίος είναι κοντά στην ανανέωση της συνεργασίας του με τη Ρόμα.

Τρίτη 20 Σεπ. 2016

"ΜΗΤΡΟΓΚΟΛ" ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ

Δύο γκολ ο Μήτρογλου, κορυφή η Μπενφίκα

Ο Κώστας Μήτρογλου πέτυχε τα δύο πρώτα του γκολ στο φετινό πορτογαλικό πρωτάθλημα και οδήγησε την Μπενφίκα στη νίκη επί της Μπράγκα (3-1) και στην κορυφή!

Δευτέρα 19 Σεπ. 2016

Σκοράρουν συνεχώς οι Έλληνες στο εξωτερικό

Σερί σκοραρίσματος από Σταφυλίδη και Βέλλιο, βρήκαν δίχτυα και οι Διαμαντάκος, Μήτρογλου (2) αλλά και ο Μανιάς που έγινε "Μανίας". Πρώτο γκολ με εντυπωσιακό τρόπο για τον Τζέιμς Ευμορφίδη, ασίστ ο Δώνης, εφιάλτης για Αβραάμ (videos)

Κυριακή 18 Σεπ. 2016

ΥΠΕΡΟΧΟ ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΣΤΡΑΙΚΕΡ

Σκόραρε ο Διαμαντάκος στην ισοπαλία της Καρλσρούης με την Ζανκτ Πάουλι

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος με ένα υπέροχο τέρμα ισοφάρισε για την ομάδα του στην αναμέτρηση με την Ζανκτ Πάουλι που έληξε ισόπαλη 1-1. (VIDEO)

ΣΚΟΡΕΡ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΡΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νέα γκολάρα ο Σταφυλίδης

Για δεύτερη σερί αγωνιστική ο Κώστας Σταφυλίδης πέτυχε εξαιρετικό γκολ για την Άουγκσμπουργκ, αυτήν την φορά με μακρινό σουτ στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Μάιντς (videos)

ΙΣΟΦΑΡΙΣΗ-ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ

"Σέρβιρε" τον βαθμό ο Δώνης

Από εξαιρετική προσπάθεια του Τάσου Δώνη, ο Γιουνές Μπελχαντά ισοφάρισε για τη Νις στο Μονπελιέ στο 85ο λεπτό. Μόνη στην κορυφή έμεινε η Μονακό

ΦΕΡΕΙ ΕΥΘΥΝΗ ΣΕ ΔΥΟ ΓΚΟΛ, ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ

Εφιαλτική εμφάνιση από τον Αβραάμ Παπαδόπουλο

Η Júbilo Iwata του Αβραάμ Παπαδόπουλου ηττήθηκε 3-0 από την Kashima Antlers και ο Έλληνας στόπερ φέρει ευθύνη στα δυο πρώτα γκολ, ενώ αποβλήθηκε λίγο πριν το φινάλε, σε μια βραδιά που θα θέλει να ξεχάσει (VIDEO).

Σάββατο 17 Σεπ. 2016

ΙΣΟΦΑΡΙΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΣΤΕΡΛΟ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ

Δεύτερο γκολ ο Μανιάς

Ο Μιχάλης Μανιάς πέτυχε το δεύτερο γκολ του με την φανέλα της Βέστερλο, ενώ η Μπριζ νίκησε 3-2 την Όιπεν, κάνοντας μάλιστα ανατροπή με δύο εκτελέσεις πέναλτι του Γέλε Βόσεν (videos)

VELLIOS IS ON... FIRE!

Το twitter αποθεώνει τον "Ελληνα Θεό" Βέλλιο

Ο Απόστολος Βέλλιος έστειλε για τρίτο σερί παιχνίδι την μπάλα στα δίχτυα, προκαλώντας φρενίτιδα ενθουσιασμού στους φιλάθλους της Νότιγχαμ Φόρεστ, οι οποίοι και τον αποθέωσαν μέσω twitter!

ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΦΟΡΑ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΤΡΑΙΚΕΡ

Κι άλλο γκολ ο Απόστολος Βέλλιος!

Ασταμάτητος! Ο Απόστολος Βέλλιος βρήκε ξανά δίχτυα, καθώς άνοιξε το σκορ στην εντός έδρας αναμέτρηση της Νότιγχαμ Φόρεστ με τη Νόριτς (VIDEO).

Παρασκευή 16 Σεπ. 2016

ΕΠΑΙΞΑΝ ΩΣ ΑΛΛΑΓΗ ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΑΙ ΝΙΝΗΣ

Έμειναν στο 0-0 Σαρλερουά και Μέχελεν

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ματς ανάμεσα στην Σαρλερουά και την Μέχελεν που άνοιξε την αυλαία στην 7η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Πέμπτη 15 Σεπ. 2016

ΧΑΝΕΙ ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ

Εκτός 4-6 εβδομάδες ο Σάμαρης

Ο Ανδρέας Σάμαρης, υπέστη διάστρεμμα δευτέρου βαθμού και θα μείνει εκτός δράσης για 4-6 εβδομάδες, γεγονός που σημαίνει ότι θα χάσει τα επόμενα ματς της Εθνικής Ελλάδας στα προκριματικά του Μουντιάλ 2018.

Τετάρτη 14 Σεπ. 2016

ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ

Τρομερό γκολ με ψαλιδάκι ο Βέλλιος

O Απόστολος Βέλλιος έδωσε προσωρινά το προβάδισμα με 2-1 στη Νότιγχαμ Φόρεστ στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Ρόδεραμ με εκπληκτικό ψαλιδάκι. (VIDEO)

ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΣΤΗΝ PREMIER LEAGUE

Ο Παπαγιαννόπουλος δοκιμάζεται στη Σουόνσι

Ο Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος δεν έπιασε στον ΠΑΟΚ, ωστόσο αυτήν τη στιγμή κάνει προπονήσεις με τη Σουόνσι με στόχο να υπογράψει συμβόλαιο με τον σύλλογο της Premier League.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΚΟΙ ΦΟΒΟΙ ΓΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ

Χωρίς ρήτρα επιστροφής ο Καραμάνος στη Φεϊρένσε

Ο Τάσος Καραμάνος εντυπωσιάζει με τη Φεϊρένσε στην Πορτογαλία, οι "φογκασέιρος" φοβούνται μήπως ο Ολυμπιακός τον ζητήσει πίσω τον Γενάρη (διακόψει δηλαδή το δανεισμό), ωστόσο δεν ετέθη ρήτρα επιστροφής από τους "ερυθρόλευκους'.

Τρίτη 13 Σεπ. 2016

ΤΙ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΑΠΟΕΛ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΗ

Γιαννιώτας: "Να παίξω σε ένα μεγάλο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα"

Ο Γιάννης Γιαννιώτας ξεκαθάρισε πως θέλει να συνεχίσει την καριέρα του σε ένα μεγάλο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, αν και υπογράμμισε πως είναι απόλυτα ευχαριστημένος στο ΑΠΟΕΛ. Αναλυτικά όσα είπε στο "Cytavision".

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ 25ΧΡΟΝΟ ΦΟΡ

Καραμάνος: "Τέλειο ματς, αλλά θέλω κι άλλα γκολ"

Ο Τάσος Καραμάνος σκόραρε και τα δύο γκολ της νίκης της Φεϊρένσε επί της Τοντέλα (2-1), τονίζοντας μετά τη λήξη του ματς ότι δεν του αρκεί αυτό καθώς θέλει κι άλλα. (video)