ΚΥΠΡΟΣ

Τρελή ανατροπή στην Κύπρο

Ματσάρα στην Λευκωσία ανάμεσα σε Ομόνοια και Νέα Σαλαμίνα με τους γηπεδούχους να ανατρέπουν το 1-3 και να κερδίζουν με 5-3 (VIDEO).

Πρεμιέρα με ματσάρα στην Κύπρο. Η Ομόνοια ανέτρεψε το 1-3 σε 5-3 και πήρε σπουδαία νίκη επί της Νέας Σαλαμίνας. Το σκορ άνοιξε στο 3ο λεπτό ο Παύλου για να ισοφαρίσει ο Σέρινταν στο 20'. Τσούροβιτς και Αντόρνο με δυο γρήγορα γκολ στο 42' και το 46' έδωσαν προβάδισμα δυο γκολ για την Σαλαμίνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία και έφεραν το ματς στα ίσα με τον Ασίς να σκοράρει δυο φορές (50', 69'). Στο 90ο λεπτό ο Σκέμπρι έκανε το 4-3 και ο Σέρινταν με το δεύτερο του τέρμα στο ματς το τελικό 5-3.

Στα άλλα ματς η ΑΕΚ πήρε διπλό στην έδρα της Πάφου, ενώ ο ΑΠΟΕΛ αυτή τη στιγμή κερδίζει άνετα τον Ερμή.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Σάββατο (22/8)

Ομόνοια - Νέα Σαλαμίνα 5-3 (20', 94' Σέρινταν, 50', 69' Ασίς, 90' Σκέμπρι -- 3' Παύλου, 42' Τσούροβιτς, 46' Αντόρνο)

Πάφος - ΑΕΚ Λάρνακας 0-2 (71', 79' Τόμας)

Ερμής - ΑΠΟΕΛ 1-5 (55' Βασιλόγιαννης -- 9' Ντε Βινσέντο, 26' Στίλιτς, 19', 32' Λεάλ, 63' Χαραλαμπίδης) -- σε εξέλιξη--