ΚΥΠΡΟΣ

Νίκη με Καβενάγκι για το ΑΠΟΕΛ

Με τον Φερνάντο Καβενάγκι να ευστοχεί ανήμερα των γενεθλίων του από το σημείο του πέναλτι, το ΑΠΟΕΛ νίκησε με 1-0 τη Δόξα στο "Μακάρειο" κι έπιασε στην κορυφή Ανόρθωση κι ΑΕΚ.

Στο "Μακάρειο", η Δόξα υποδέχθηκε το ΑΠΟΕΛ για την 4η αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας του πρωταθλήματος Κύπρου. Ο 32χρονος Αργεντινός επιθετικός, Φερνάντο Καβενάγκι, ξεκίνησε για πρώτη φορά στην αρχική ενδεκάδα και 13 λεπτά μετά την έναρξη του ματς, βρήκε δίχτυα.

Στο 12ο λεπτό ανετράπη από τον Δημητρίου κι εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι στο επόμενο λεπτό. Ήταν το τέταρτο γκολ του "Καβεγκόλ" με τη φανέλα του ΑΠΟΕΛ, στην πρώτη του σεζόν με τους "γαλαζοκίτρινους''. Έτσι γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο τα γενέθλιά του, καθώς γεννήθηκε μία ημέρα σαν σήμερα το 1983.