ΚΥΠΡΟΣ

Επεισόδια και διακοπή στο ΑΕΛ - ΑΠΟΕΛ

Δύο τεχνικοί τηλεοπτικού σταθμού τραυματίστηκαν πριν το ΑΕΛ - ΑΠΟΕΛ, ενώ στο νοσοκομείο και μεταφέρθηκε και ο Κακά μετά από ρίψη αντικειμένων και κροτίδων. Διεκόπη οριστικά το ματς (video)

Επεισοδιακό το ματς της τελευταία αγωνιστικής στην Κύπρο μεταξύ ΑΕΛ και ΑΠΟΕΛ, το οποίο θα έκρινε τον τίτλο, με τρία άτομα να έχουν μεταφερθεί στο νοσοκομείο και το ματς να διακόπτεται.

Κανείς από τους τρεις δεν είναι οπαδός, καθώς τραυματίστηκαν δύο τεχνικοί τηλεοπτικού σταθμού πριν την έναρξη του ματς στο "Τσίρειο" (δέχτηκαν επίθεση από οπαδούς), ενώ λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έπεσαν αντικείμενα και κροτίδες στον πάγκο του ΑΠΟΕΛ, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί ο Βραζιλιάνος της ομάδας του Γιώργου Δώνη, Κακά και μάλιστα αρχικά να χάσει τις αισθήσεις του (μεταφέρθηκε και αυτός στο νοσοκομείο).

Μετά από περίπου 30 λεπτά οι διαιτητές πήραν την απόφαση να διακόψουν το ματς οριστικά.

*περισσότερα για όλα τα ματς στο balla.com.cy

Τα αποτελέσματα της 36ης αγωνιστικής (10η των play-offs):

Παρασκευή

Ερμής - Ομόνοια 2-1 (47' Ταραλίδης, 85' Ενρίκε / 32' αυτ. Πάουλο Πίνα)

Σάββατο

ΑΕΛ - ΑΠΟΕΛ 0-0 [ διακοπή]

Κυριακή

Ανόρθωση - Απόλλων 2-2 (32' και 45' Γκριγκαλασβίλι / 14' πέν. Μεριέμ, 91' Χάμπερ)

Εθνικός - ΑΕ Κουκλιών 5-0 (26', 60' και 64' Μπαρμπούδης, 54' Πογιατζής, 90' Μπούργκιτς)

Άρης - Νέα Σαλαμίνα 1-2 (89' Πιττάκας / 43' Καλογέρης, 90' Αντωνίου)

ΑΕΚ - Δόξα 6-1 (3' και 40' Μυτίδης, 58' και 87' Γκόρκα Πιντάδο, 72' Παύλου, 81' Τζουάν Τομάς / 65' πέν. Λεάντρο)