ΚΥΠΡΟΣ

Εισβολή και επεισόδια στο Ανόρθωση - Ομόνοια

Από σοβαρά επεισόδια αμαυρώθηκε ακόμα ένα ντέρμπι στην Κύπρο, αφού φίλαθλοι της Ανόρθωσης και της Ομόνοιας εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο του "Αντώνης Παπαδόπουλος" στο ημίχρονο.

Σοβαρά επεισόδια σημειώθηκαν στο ημίχρονο του ντέρμπι μεταξύ Ανόρθωσης και Ομόνοιας στο "Αντώνης Παπαδόπουλος".

Η αρχή έγινε από το βόρειο πέταλο, όπου κάθονταν οι οπαδοί των φιλοξενουμένων, οι οποίοι στην ανάπαυλα έριξαν αντικείμενα προς τη δυτική κερκίδα, "πυροδοτώντας" σύρραξη.

Ορισμένοι οπαδοί της Ομόνοιας εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο, ενώ στη συνέχεια μπήκαν και οπαδοί της Ανόρθωσης, με την ΜΜΑΔ να παρεμβαίνει.

Το δεύτερο ημίχρονο, πάντως, ξεκίνησε κανονικά, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 2-2. Το "τριφύλλι" προηγήθηκαν με δύο γκολ των Μαργκάσα και Δημήτρη Χριστοφή, ωστόσο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν μέσα σε λίγα λεπτά, με τους Ζοάο Βίκτορ (70') και Ίνιγο Καλδερόν (78').

* Πηγή βίντεο: Cyprustimes.com

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής:

Σάββατο

Ανόρθωση - Ομόνοια 2-2 (70' Ζοάο Βίκτορ, 78' Ίνιγο Καλδερόν / 3' Μαργκάσα, 66' Χριστοφή)

Άρης - ΑΕΚ 1-1 (11' Ροζέριο / 45'+1 Τρίτσκοβσκι)