Μαρτίνο: Βαρετό... - Κόπα Αμέρικα - SPORT 24
ΚΟΠΑ ΑΜΕΡΙΚΑ

Μαρτίνο: "Βαρετό..."

Ο Τάτα Μαρτίνο δεν έμεινε ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών της Αργεντινής στον αγώνα με την Τζαμάικα.

Η Αργεντινή νίκησε 1-0 την Τζαμάικα και προκρίθηκε ως πρώτη στον όμιλο της στο Κόπα Αμέρικα. Ο προπονητής της αλμπισελέστε Τάτα Μαρτίνο χαρακτήρισε βαρετό το παιχνίδι των παικτών της Αργεντινής κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο.

"Δεν ήμασταν αποτελεσματικοί. Στο πρώτο ημίχρονο βάλαμε γρήγορα το γκολ και μετά δημιουργήσαμε τέσσερις-πέντε ευκαιρίες για να σκοράρουμε. Επίσης, αμυνθήκαμε καλά στις αντεπιθέσεις Το δεύτερο ημίχρονο ήταν βαρετό. Η κίνηση των παικτών ήταν αργή και γενικότερα μας έλειπε η ταχύτητα στο παιχνίδι", δήλωσε ο Τάτα Μαρτίνο.

Και για να ποντάρετε στα ματς της Κυριακής...