CHAMPIONS LEAGUE

Liverpool's Sadio Mane, second from right, scores during the Champions League Final soccer match between Real Madrid and Liverpool at the Olimpiyskiy Stadium in Kiev, Ukraine, Saturday, May 26, 2018. (AP Photo/Sergei Grits) AP IMAGES/AP PHOTO/SERGEI GRITS

Ο Μανέ ισοφάρισε σε 1-1 στον τελικό της Λίβερπουλ με τη Ρεάλ με κοντινή προβολή τέσσερα λεπτά μετά το γκολ που δέχτηκαν οι "κόκκινοι".

Δεν κράτησε για πολύ το προβάδισμα της Ρεάλ στον τελικό με την Λίβερπουλ. Οι "κόκκινοι" έφεραν το ματς στα ίσια σχετικά γρήγορα καθώς στο 55' λεπτό ο Μανέ με προβολή από κοντά έκανε το 1-1.

Σε κόρνερ από τα αριστερά ο Λόβρεν πήρε την κεφαλιά προς τον Μανέ ο οποίος καλυπτόταν από την άμυνα της Ρεάλ και με προβολή από κοντά νίκησε τον Νάβας για το 1-1.