CHAMPIONS LEAGUE

Τα καλύτερα tweets για το χαμένο πέναλτι του Ερνάντες

Φαν Χάαλ Γκιγκς

Ο Χαβιέρ Ερνάντες έχασε πέναλτι στο ματς της Μπριζ με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Φαν Χάαλ και Γκιγκς είχαν... επική αντίδραση, με το twitter κλασικά να παίρνει "φωτιά" (βίντεο&φωτογραφίες).

Εύκολο βράδυ για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ την Τετάρτη στο Βέλγιο. Η ομάδα του Λουίς Φαν Χάαλ κέρδισε με 4-0 την Κλαμπ Μπριζ και πέρασε πανηγυρικά στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης κι ενώ το σκορ ήταν στο 4-0, ο Ολλανδός τεχνικός πέρασε στο παιχνίδι τον Τσιτσαρίτο στη θέση του Ερέρα.

Με αυτή την κίνηση ο έμπειρος τεχνικός ήθελε να δώσει άλλη μία ευκαιρία στον Μεξικάνο στράικερ για να αποδείξει την αξία του. Δυστυχώς για τον παίκτη στο 81ο λεπτό γλίστρησε και έφαγε τα μούτρα του την ώρα που πήγε να εκτελέσει πέναλτι!

ΟΛΑ τα λεφτά η αντίδραση των Φαν Χάαλ - Γκιγκς ( όπως μπορείτε να δείτε στο βίντεο), ενώ στο twitter έγινε ένα μικρός χαμός. Οι περισσότεροι συμφωνούν σε ένα πράγμα. Ο Ερνάντες έκανε τα... πάντα για να πεισθεί ο Φαν Χάαλ να πάρει επιθετικό.