CHAMPIONS LEAGUE

Τα γκολ στο Ρεάλ - Νάπολι

Ο Κέιλορ Νάβας υπέπεσε σε τραγικό λάθος και... προσκάλεσε τον Λορέντζο Ινσίνιε να τον "εκτελέσει" από τα 30 μέτρα στην αναμέτρηση της Ρεάλ με τη Νάπολι στη Μαδρίτη. Γκολ "φωτοβολίδα" από τον Καζεμίρο (video).

Ο Λορέντζο Ινσίνιε είδε τον Κέιλορ Νάβας εκτός θέσης και πλάσαρε τον τερματοφύλακα της Ρεάλ από τα 30 μέτρα, ανοίγοντας το σκορ στην αναμέτρηση με τη Νάπολι για τη φάση των 16 του Champions League.

Δέκα λεπτά αργότερα, όμως, μία καταπληκτική σέντρα του Ντάνι Καρβαχάλ με το εξωτερικό από δεξιά, έδωσε τη δυνατότητα στον Καρίμ Μπενζεμά να σκοράρει με κεφαλιά από κοντά και να ισοφαρίσει σε 1-1.

Η ανατροπή έγινε μετά από 4 λεπτά στο 2ο μέρος, όταν από ασίστ του Κριστιάνο Ρονάλντο, ο επερχόμενος Τόνι Κρόος έπιασε ένα συρτό σουτ κι έκανε το 2-1.

Το κερασάκι στην "τούρτα" έβαλε ο Καζεμίρο, με ένα σουτ "φωτοβολίδα" στο 53ο λεπτό.