CHAMPIONS LEAGUE

Ποιο ήταν το καλύτερο γκολ της φάσης των ομίλων του Champions League;

Δείτε τα έξι καλύτερα γκολ της φάσης των ομίλων του Champions League, ψήφιστε το καλύτερο μέσω του διαγωνισμού της NISSAN και κέρδιστε πλούσια δώρα.

Ποιο ήταν το GOAL OF THE WEEK στην φάση των ομίλων του Champions League; Δείτε τα έξι προτεινόμενα και επιλέξτε το καλύτερο, κερδίζοντας πλούσια δώρα. Όλα αυτά μέσω του διαγωνισμού της NISSAN, " Goal of the Week" όπου χουν επιλεγεί τα καλύτερα τέρματα. Θυμηθείτε πώς σκόραραν οι Lewandowski, Tosun, Odjidja, Cuadrado, Quaresma και Iniesta και εν συνεχεία μπορείτε να ψηφίσετε εκείνο που θεωρείτε κορυφαίο.

ROBERT LEWANDOWSKI

Ο Πολωνός στράικερ της Μπάγερν Μονάχου ήταν αυτός που χάρισε τη νίκη στους "Βαυαρούς" στον αγώνα με την Ατλέτικο Μαδρίτης στην "Allianz Arena" για την 6η και τελευταία αγωνιστική. Έστησε την μπάλα έξω από την περιοχή και με πανέμορφη εκτέλεση φάουλ σημείωσε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

CENK TOSUN

Ο Τούρκος σημείωσε ένα καταπληκτικό γκολ για την Μπεσίκτας κόντρα στην Μπενφίκα με εναέριο βολέ ύστερα από σέντρα. Μία σέντρα του Αντρέας Μπεκ από δεξιά έδωσε την ευκαιρία στον Τζενκ Τοσούν να δοκιμάσει τις ακροβατικές ικανότητές του. Είχε περάσει στον αγώνα στην ανάπαυλα, είχε πλάτη στο τέρμα και γι' αυτό σηκώθηκε, γύρισε το σώμα του και τα πόδια του με τέτοιο τρόπο, ώστε να πιάσει ένα εναέριο βολέ και να σημειώσει ένα υπέροχο τέρμα στο 3-3 με τους Λουζιτανούς.

VADIS ODJIDJA

Δεν το πίστευε αυτό που έβαλε ο Βαντίζ Οτζίτζα στον αγώνα της Λέγκια Βαρσοβίας με τη Ρεάλ Μαδρίτης. Ο μεσοεπιθετικός της πολωνικής ομάδας έπιασε βολίδα από το ημικύκλιο και έστειλε την μπάλα στο δεξί "παραθυράκι" του Κέιλορ Νάβας, μειώνοντας σε 2-1 λίγο πριν βγει το ημίχρονο στην Βαρσοβία. Το ματς έληξε με το εντυπωσιακό 3-3.

JUAN CUADRADO

Στο 76ο λεπτό, ο Κολομβιανός σημείωσε μια απίθανη γκολάρα με δεξί σουτ από διαγώνια θέση και η Γιουβέντους πέρασε με 1-0 από το "Ζερλάν" απέναντι στη Λιόν. Ο Άντονι Λόπες περίμενε σέντρα από δεξιά, αλλά ο Κουαδράδο σούταρε με δύναμη και έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του Πορτογάλου τερματοφύλακα.

RICARDO QUARESMA

Ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός πέτυχε ένα φοβερό γκολ στο 1-1 της Μπεσίκτας με την Ντινάμο Κιέβου. Στο 29ο λεπτό, εκτέλεσε φάουλ με μαεστρικό τρόπο λίγο έξω από την περιοχή και νίκησε τον Ρούντκο. Το τέρμα αυτό δεν έφτανε βέβαια στους Τούρκους για να πάρουν τους τρεις βαθμούς.

ANDRES INIESTA

Η Μπαρτσελόνα διέσυρε με 7-0 την Σέλτικ και ο Ινιέστα ήταν αυτός που με καταπληκτικό τέρμα σημείωσε το τέταρτο τέρμα των "μπλαουγράνα". Μάλιστα, ο 32χρονος είχε τέσσερα χρόνια να σκοράρει στο Champions League και τα κατάφερε με έναν υπέροχο τρόπο, πιάνοντας τρομερό σουτ στην κίνηση από μπαλιά του Νεϊμάρ.