CHAMPIONS LEAGUE

Πελεγκρίνι: "Χάσαμε την ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο"

Ο Μανουέλ Πελεγκρίνι μίλησε για έλλειψη συγκέντρωσης των παικτών της Σίτι στον αγώνα με την ΤΣΣΚΑ.

Ο Χιλιανός προπονητής της Μάντσεστερ Σίτι Μανουέλ Πελεγκρίνι, στις δηλώσεις του μετά την ισοπαλία της Σίτι 2-2 με την ρωσική ομάδα, στάθηκε στην απόδοση της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο και την ευκαιρία που χάθηκε από τους παίκτες του να σημειώσουν και άλλα γκολ.

" Είμαστε απογοητευμένοι όχι μόνο από το γεγονός ότι ήμασταν 2-0 μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο αλλά και γιατί είχαμε ευκαιρίες να βάλουμε και άλλα γκολ. Το παιχνίδι τελειώνει στο 90' και η ΤΣΣΚΑ δεν είχε ξεκάθαρες ευκαιρίες για γκολ. Εκμεταλλεύτηκε όσες φάσεις δημιούργησε και τις μετέτρεψε σε γκολ.

Δεν θέλω να αναλύσω τον όμιλο. Μετά το τέλος των αγώνων θα μπορούμε να πούμε για την συμμετοχή μας. Εχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου και πιστεύω ότι μπορούμε να περάσουμε τον όμιλο. Τον Δεκέμβρη θα μπορούμε να πούμε περισσότερα για την συμμετοχή μας αν ήταν πετυχημένη ή όχι".