CHAMPIONS LEAGUE

Η τρομερή γκάφα του Ούλραϊχ στο Ρεάλ - Μπάγερν

Real Madrid's Karim Benzema, left, scores his side's opening goal past Bayern's David Alaba, center, and goalkeeper Sven Ulreich during the Champions League semifinal second leg soccer match between Real Madrid and FC Bayern Munich at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Tuesday, May 1, 2018. (AP Photo/Paul White) AP

Δείτε την γκάφα γκολκίπερ της Μπάγερν, Σβεν Ούλραϊχ, στο γύρισμα του Κορεντέν Τολισό κατά τη ρεβάνς με τη Ρεάλ με αποτέλεσμα ο Καρίμ Μπενζεμά να σκοράρει σε κενή εστία και να δώσει το προβάδισμα στους "μερένγκες". (VIDEO)

Η Ρεάλ υποδέχεται την Μπάγερν στο "Santiago Bernabeu" - live η εξέλιξη της αναμέτρησης από το Sport24.gr - για τη ρεβάνς των δύο ομάδων στο πλαίσιο των ημιτελικών του Champions League και με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι "μερένγκες" απέκτησαν προβάδισμα (2-1) κι ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ η Μπάγερν προηγήθηκε στο τρίτο λεπτό με τον Κίμιχ)

Το γκολ της ομάδας της ισπανικής πρωτεύουσας προήλθε από ολέθριο λάθος του γκολκίπερ των Βαυαρών. Ο Κορεντέν Τολισό γύρισε προς τον Σβεν Ούλραϊχ, ωστόσο εκείνος έκανε λανθασμένη εκτίμηση κι ο Καρίμ Μπενζεμά το εκμεταλλεύτηκε για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Δείτε το video: