CHAMPIONS LEAGUE

Γκουαρδιόλα: "Το αποτέλεσμα είναι σκληρό, μιλά από μόνο του"

Manchester City coach Josep Guardiola during the Champions League quarter final first leg soccer match between Liverpool and Manchester City at Anfield stadium in Liverpool, England, Wednesday, April 4, 2018. (AP Photo/Dave Thompson) AP

Ο τεχνικός της Μάντσεστερ Σίτι, Πεπ Γκουαρδιόλα, παραδέχθηκε ότι η ήττα (3-0) από τη Λίβερπουλ είναι σκληρό αποτέλεσμα, ωστόσο ξεκαθάρισε ότι πιστεύει στην ανατροπή και την πρόκριση.

Η Λίβερπουλ εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της άμυνας της Μάντσεστερ Σίτι,πέτυχε 3 γκολ μέχρι το 31' και τελικά νίκησε 3-0 τους "πολίτες" στο "Anfield", κάνοντας τεράστιο βήμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Champions League.

Ο τεχνικός των "πολιτών", Πεπ Γκουαρδιόλα, παραδέχθηκε ότι το αποτέλεσμα είναι σκληρό για την ομάδα του, αλλά τόνισε ότι πιστεύει στην ανατροπή και πρόκριση στη ρεβάνς του Μάντσεστερ.

"Στο Champions League εάν δύο ευκαιρίες γίνονται γκολ στο "Anfield" είναι δύσκολο. Το πρώτο γκολ ήταν δικό μας λάθος. Το δεύτερο ήταν φανταστικό γκολ. Αντιδράσαμε στο δεύτερο ημίχρονο, το κάναμε καλά. Χρειαζόμασταν ένα γκολ, αλλά δεν το καταφέραμε.

Αύριο θα προσπαθήσω να πείσω τους παίκτες μου ότι μπορούμε να προκριθούμε. Έχουμε άλλα 90 λεπτά στο γήπεδό μας. Πιστεύω πολύ στην ομάδα μου. Το αποτέλεσμα είναι πολύ σκληρό. Μιλά από μόνο του", υποστήριξε ο Πεπ Γκουαρδιόλα.

Photo credits: AP Photo/Dave Thompson