CHAMPIONS LEAGUE

Φωνάζουν στην Ατλέτικο για αποβολή στον Σουάρες

Χουανφράν Σουάρες © BPI / KIERAN MCMANUS

Ο Λουίς Σουάρες κλώτσησε τον Χουανφράν όμως ο διαιτητής αντί να τον αποβάλλει δεν του έδωσε καν κάρτα. Δείτε το βίντεο και βγάλτε τα συμπεράσματα σας (VIDEO).

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι στο "Καμπ Νόου" η Μπαρτσελόνα νίκησε με 2-1 την Ατλέτικο Μαδρίτης για τους "8" του Champions League κι έκανε το πρώτο βήμα για πρόκριση στην επόμενη φάση.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 25ο λεπτό με τον Φερνάντο Τόρες, ο οποίος αποβλήθηκε στο 35ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα! Η Μπαρτσελόνα πίεσε και ισοφάρισε στο 63' με τον Σουάρες, ενώ 11 λεπτά αργότερα έκανε το 2-1 με τον ίδιο παίκτη.

Βέβαια το παιχνίδι θα μπορούσε να είχε πάρει άλλη τροπή αν ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειχνε κόκκινη κάρτα στον Ουρουγουανό επιθετικό στο 1-0 υπέρ της Ατλέτικο, για κλωτσιά πάνω στον Χουάνφραν.