ΒΡΑΖΙΛΙΑ

Πέναλτι για... κλάματα στην Βραζιλία

Κλέιτον

Η Φιγκεϊρένσε νίκησε με 1-0 την Πόντε Πρέτα εκτός έδρας με τον διαιτητή να βλέπει πέναλτι σε μία φάση που η μπάλα βρήκε στο κεφάλι αμυντικού (VIDEO)!

Πέντε παιχνίδια αήττητη ήταν στην έδρα της η Πόντε Πρέτα από την Βραζιλία, όμως το έκτο έμελλε να είναι και το... μοιραίο. Αυτό όχι τόσο λόγω αγωνιστικής εικόνας, αλλά εξαιτίας της απόφασης του διαιτητή της αναμέτρησης.

Στο 12ο λεπτό του αγώνα, ο Κλέιτον μπήκε από τα δεξιά και έκανε μία σέντρα έχοντας ως στόχο την καρδιά της περιοχής. Η μπάλα, ωστόσο, βρήκε στο κεφάλι του Φερόν και απομακρύνθηκε.

Η φάση συνεχίστηκε για ελάχιστα δευτερόλεπτα με τον διαιτητή τελικά να δίνει πέναλτι και το παιχνίδι να διακόπτεται για περίπου δυο λεπτά. Δυστυχώς για τους γηπεδούχους, ο Κλέιτον σκόραρε από τα 11 βήματα κι αυτό ήταν το τελικό σκορ.

Δείτε τη φάση και βγάλτε τα συμπεράσματα σας.