ΒΡΑΖΙΛΙΑ

Γκαντέμης ο Ροναλντίνιο

Η Φλουμινένσε παρουσίασε τον Ροναλντίνιο στο "Μαρακανά" και εν συνεχεία με νίκη θα ανέβαινε στην κορυφή, όμως ηττήθηκε από την Βάσκο ντα Γκάμα (video)

Ο Ροναλντίνιο δεν έφερε γούρι στην Φλουμινένσε, καθώς παρουσιάστηκε στο "Μαρακανά" πριν το ματς με την Βάσκο ντα Γκάμα, αλλά η ομάδα του εν συνεχεία ηττήθηκε με 1-2, χάνοντας την ευκαιρία να ανέβει στην κορυφή.

Ο Μάρκος Ζούνιορ στο 59' ισοφάρισε για την "Φλου", αλλά όχι απλά δεν ήρθε η ανατροπή, αλλά η Βάσκο προηγήθηκε ξανά στο 70' με τον Κλέι και πήρε "διπλό" πολύτιμο για την προσπάθεια παραμονής.

Ο μεταγραφικός στόχος της ΑΕΚ, Ζιοβάνι, ήταν στην 11άδα της Φλουμινένσε, αλλά στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου αποχώρησε τραυματίας.

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Φλαμένγκο - Γκρέμιο 1-0 (41' Πάολο Γκερέρο)

Ιντερνασιονάλ - Γκοϊάς 2-1 (58' Εντουάρντο, 88' Εντουάρντο Σάσα / 80' πέν. Φελίπε Μενέζες)

Κορίνθιανς - Ατλέτικο Μινέιρο 1-0 (42' Μάλκομ)

Κυριακή

Ατλέτικο Παραναένσε - Σαπεκοένσε 1-0 (52' Ερνάνι)

Παλμέιρας - Σάντος 1-0 (15' Λεάντρο Περέιρα)

Φλουμινένσε - Βάσκο ντα Γκάμα 1-2 (59' Μάρκος Ζούνιορ / 39' Αντρεζίνιο, 70' Κλέι)

Φιγκεϊρένσε - Κοριτίμπα 0-0

Σπορτ Ρεσίφε - Σάο Πάουλο 2-0 (34' Έλμπερ, 93' Φερούζεμ)

Κρουζέιρο - Αβαΐ (00:30)