ΒΕΛΓΙΟ

Το νικητήριο γκολ του Γούτα στο 93'

Ο Δημήτρης Γούτας πέτυχε το πρώτο του γκολ στο βελγικό πρωτάθλημα, χαρίζοντας μάλιστα στο 93' τη νίκη στη Σιντ-Τρούιντεν επί της Μουσκρόν. Βασικοί και οι Κίτσιου, Χαρίσης (video)

Για πρώτη φορά στην βασική 11άδα της Σιντ-Τρούιντεν βρέθηκαν και οι τρεις Έλληνες, Κίτσιου, Χαρίσης και Γούτας, με τον τελευταίο μάλιστα να της χαρίζει τη νίκη με 1-0 επί της Μουσκρόν.

Ο 23άχρονος κεντρικός αμυντικός ήταν για δεύτερη σερί φορά βασικός (3η συμμετοχή) και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Είχε σκοράρει και στο κύπελλο στις 19 Σεπτεμβρίου, ενώ απόψε έπαιξε 90άλεπτο και ο Στέλιος Κίτσιου και ο Χάρης Χαρίσης. Και στα δύο ματς με τον Γούτα βασικό η Σιντ-Τρούιντεν δεν έχει δεχτεί γκολ και έχει νικήσει (1-0).

Σιντ-Τρούιντεν - Μουσκρόν 1-0