ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Στο κυνήγι της Μπόκα η Σαν Λορένσο

Σαν Λορένσο

Σπουδαία νίκη πήρε η Σαν Λορένσο που κέρδισε την Ρασίνγκ και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή και την Μπόκα Τζούνιορς. Τσίμπησε βαθμό από την Ρίβερ η Λανούς του Λέτο (VIDEOS).

Δυο παιχνίδια τα ξημερώματα της Δευτέρας (στην Ελλάδα) για το πρωτάθλημα της Αργεντινής. Η Σαν Λορένσο εκμεταλλεύτηκε την έδρα της και πήρε μία σημαντική νίκη με 2-1 επί της Ρασίνγκ Κλαμπ, που την έφερε δυο πόντους πίσω από την πρώτη Μπόκα.

Το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό ο Σέτο με απευθείας εκτέλεση φάουλ, για να ισοφαρίσει αρκετή ώρα αργότερα ο Πιλού με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Το τελικό 2-1 έκανε δυο λεπτά αργότερα ο Μας με όμορφο πλασέ μπροστά από τον Σεμπαστιάν Σάχα (παλιός τερματοφύλακας της ΑΕΚ).

Στο άλλο ματς η Λανούς άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτους μέρους με τρομερή εκτέλεση φάουλ του Αγκίρε (η μπάλα κόντραρε κιόλας), ενώ το 1-1 έκανε ο Μόρα στο 64' με προβολή.