ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Ξεκίνημα με το δεξί για τον Σκόκο

Νιούελς

Άκρως θετική ήταν η πρεμιέρα της Νιούελς (του Νάτσο Σκόκο) στο πρωτάθλημα Αργεντινής, αφού νίκησε με 1-0 την Μπόκα Τζούνιορς στο Estadio Alberto Jacinto Armando (VIDEO).

Η Νιουελς ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα τέρματα. Το γκολ, λοιπόν, που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρος, με υπέροχη ενέργεια του Μαουρίτσιο Τέβες.

Μετά από λάθος της άμυνας της Μπόκα, ο Μπερνάρντι βρήκε ωραία τον Τέβες και αυτός με ωραίο φαλτσαριστό σουτ, νίκησε τον Οριόν.

Οι γηπεδούχοι πάντως θα μπορούσαν να ισοφαρίσουν στο 32ο λεπτό του δευτέρου μέρους, όμως ο Ουστάρι έπεσε εντυπωσιακά και έπιασε το εκπληκτικό σουτ του Φουενσαλίδα.

Αξίζει να αναφέρουμε πως ο Νάτσο Σκόκο αγωνίστηκε για 87 περίπου λεπτά, έχοντας σχετικά καλή παρουσία.