ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Έβαλε γκολ, έχασε πέναλτι και αποβλήθηκε στο ίδιο ματς!

Επεισοδιακό παιχνίδι στην Αργεντινή ανάμεσα σε Μπάνφιλντ και Αρχεντίνος Τζούνιορς (1-1) με τον Ρινάλντι να ανοίγει το σκορ, να χάνει πέναλτι και να αποβάλλεται στο τέλος του αγώνα (VIDEOS)!

Δυο παιχνίδια τα ξημερώματα του Σαββάτου (ώρα Ελλάδας πάντα) στην Αργεντινή. Η Αρχεντίνος Τζούνιορς του Κριστάν Λεντέσμα ( ο παλιός μέσος του Ολυμπιακού) πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Μπάνφιλντ σε ένα επεισοδιακό ματς.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό ο Ρινάλντι, ο οποίος έχασε την ευκαιρία να κάνει δυο τα τέρματα του στο 28΄από την άσπρη βούλα. Ο Αργεντινός επιθετικός αποβλήθηκε στο 90ο λεπτό, ενώ δυο λεπτά αργότερα η ομάδα του δέχθηκε την ισοφάριση με αμφισβητούμενο πέναλτι που εκτέλεσε ο Βίτορ.

Στο άλλο ματς η Τίγρκε προηγήθηκε με πέναλτι που κέρδισε ο Ροντρίγκες και εκτέλεσε ο Λούνα. Η Γοδόι Κρους ισοφάρισε με κεφαλιά του Αοΐ, όμως η χρυσή αλλαγή του Αλφάρο, Ισαγκούιρε, έκανε το τελικό 2-1 στο 87' με νέα κεφαλιά.