ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Από 2-0 έχασε 4-2 με τρία γκολ μετά το 85'

Χιμνάσια Λα Πλάτα

Με νίκες προχώρησαν οι πρωτοπόροι στην Αργεντινή σε ένα πρωτάθλημα μαραθώνιο 30 ομάδων! Γκέλα η Νιούελς του Σκόκο, διπλό η Ρασίνγκ του Λόλο. Τρομερή ανατροπή η Χιμνάσια Λα Πλάτα (VIDEOS).

Το πρωτάθλημα της Αργεντινής για το 2015 περιλαμβάνει 30 ομάδες, οπότε η κάθε αγωνιστική έχει 15 παιχνίδια! Όπως καταλαβαίνετε κάθε ματς κρύβει και κάτι διαφορετικό για κάθε φίλαθλο.

Η Μπόκα Τζούνιορς επικράτησε με 2-1 της Άρσεναλ εκτός έδρας και έμεινε στην κορυφή μαζί με την Σαν Λορέντζο που επίσης επικράτησε με το ίδιο σκορ στο γήπεδο της Κρουσέρο.

Νίκη και για την Ρασίνγκ του Λόλο, ο οποίος φυσικά έπαιξε βασικός (ενδιαφέρει τον Ολυμπιακό), με 2-1 επί της Ουνιόν Σάντα Φε. Το ματς της ημέρας πάντως έγινε στο "Estadio Juan Carmelo" ανάμεσα σε Χιμνάσια Λα Πλάτα και Αρχεντίνος Τζούνιορς.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη δέχθηκαν τέσσερα γκολ με τα τρία μάλιστα να μπαίνουν μετά το 85ο λεπτό!

Τα αποτελέσματα του τριημέρου (15-16-17/8)

Σαρμιέντο - Ολίμπο Μπλάνκα 0-0

Μπελγράνο - Τίγκρε 1-0

Ιντεπεντιέντε - Ντεφένσα 1-0

Νουέβα Σικάγο - Ουρακάν 3-0

Γοδόι Κρουζ - Μπάνφιλντ 1-2

Αλντοβίσι - Κολόν Σάντα Φε 1-1

Ουνιόν Σάντα Φε - Ρασίνγκ 1-2

Λανούς - Εστουντιάντες 0-0