ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Τρίτη 25 Νοε. 2014

ΕΦΙΑΛΤΙΚΟΣ ΜΗΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΟΥΝΙΕΚΟ

Θλίψη στη Ρίβερ για τη μητέρα του Γκαγιάρδο

Σαν να μην έφτανε η κάκιστη αγωνιστική περίοδος που περνά με τη Ρίβερ Πλέιτ, ο τεχνικός της Μαρσέλο Γκαγιάρδο, έχασε τη μητέρα του, μετά από πολύμηνη μάχη με τον καρκίνο.

ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΩΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΑΖΙ

Το χέρι του θεού... 28 χρόνια μετά!

Ο Ντιέγκο Μαραντόνα μοιράστηκε ορισμένες τρυφερές στιγμές με την αγαπημένη του Ροσίο Ολίβα και οι παπαράτσι δεν έχασαν την ευκαιρία να απαθανατίσουν το ζευγάρι (φωτογραφίες).

ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΤΟΝ ΑΠΟΘΕΩΝΕΙ

Οργασμός (ατάκας) για τον Μέσι

Από τον οργασμό του Λουίς Φίγκο, μέχρι το "what the fuck" του Χενκ Τεν Κάτε. Διαβάστε τις καλύτερες ατάκες για τον Λιονέλ Μέσι (video)

Δευτέρα 24 Νοε. 2014

ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ

Αυτογκόλ η Ρίβερ, κορυφή η Ράσινγκ

Στο ντέρμπι κορυφής η Ράσινγκ Κλουμπ νίκησε 1-0 την Ρίβερ Πλέιτ χάρη σε αυτογκόλ και την προσπέρασε ανεβαίνοντας 1η με δύο αγωνιστικές να απομένουν! (videos)

Παρασκευή 21 Νοε. 2014

ΟΛΗ Η ΛΙΣΤΑ ΤΟΥ ΑΜΠΡΕΟΥ

Ο "Λόκο" των 19 ομάδων και 700 παιχνιδιών

Ο Ουρουγουανός πρώην επιθετικός του Άρη, Λόκο Αμπρέου, έφτασε τις 700 συμμετοχές στην καριέρα του, σε συνολικά 19 ομάδες.

ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΣΚΟΚΟ

Νάτσο Σκόκο ο γητευτής της μπάλας

Με αφορμή τη νέα "μαγική" ντρίμπλα του Σκόκο στην Αργεντινή το Sport24.gr θυμάται τις καλύτερες στιγμές του "υδραυλικού" που έχει πάρει μεταγραφές αξίας 18 εκ. ευρώ στην καριέρα του (VIDEOS).

ΕΜΕΙΝΑΝ 6 ΟΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΤΕΣ

Μοιραίος ο Σκόκο για Νιούελς

Ο Νάτσο Σκόκο έχασε πέναλτι στο 84' και η Νιούελς Ολντ Μπόις ηττήθηκε από την Ντεφένσα ι Χουστίσια, έτσι τέθηκε εκτός "μάχης" του τίτλου (videos)

Τρίτη 18 Νοε. 2014

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΣΑΝΤΟΣ

Αργεντινή - Πορτογαλία 0-1

Η Πορτογαλία νίκησε με 1-0 την Αργεντινή στο φιλικό του "Ολντ Τράφορντ" χάρη σε γκολ του Γκερέιρο στο 91'. Στο 1ο ημίχρονο έπαιξαν Μέσι και Κριστιάνο Ρονάλντο (videos)

ΘΕΛΕΙ ΜΠΑΡΤΣΑ, ΑΛΛΑ....

Μέσι: "Δεν ξέρω αν θα μείνω για πάντα στην Μπαρτσελόνα"

Ο Λιονέλ Μέσι σε συνέντευξη που παραχώρησε σε ΜΜΕ της Αργεντινής, ξεκαθάρισε ότι θα ήθελε να μείνει για πάντα στην Μπαρτσελόνα, αλλά τα "πράγματα δεν εξελίσσονται πάντα, όπως θέλουμε".

ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ ΜΟΝΗ ΠΡΩΤΗ Η ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ

"Κόλαση" στην κορυφή με 7 ομάδες

Η Ιντεπεντιέντε νίκησε 4-1 την Λανούς, έτσι δεν της επέτρεψε να πιάσει την Ρίβερ Πλέιτ στην κορυφή. Τρεις αγωνιστικές απομένουν και 7 ομάδες διεκδικούν τον τίτλο! (videos)

Δευτέρα 17 Νοε. 2014

ΤΡΙΤΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΓΚΕΛΑ

"Αυτοκτονεί" η Ρίβερ Πλέιτ

Η Ρίβερ Πλέιτ δεν κατάφερε να νικήσει την Ολίμπο στο "Μονουμεντάλ", έτσι η Λανούς έχει ευκαιρία να την πιάσει στην κορυφή. Χάνει το πρωτάθλημα από τα χέρια της η ομάδα του Γκαγιάρδο (videos)

Παρασκευή 14 Νοε. 2014

ΤΗ ΓΛΙΤΩΣΕ ΜΕ ΔΙΑΣΕΙΣΗ

Σφοδρή σύγκρουση στην Αργεντινή

Διάσειση υπέστη ο αρχηγός της Ιντεπεντιέντε, Φεδερίκο Μανκουέγιο, μετά από χτύπημα στο κεφάλι κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης με την Αρσενάλ Σαραντί. (VIDEO)

ΣΤΟ ΒΟΡΡΑ ΒΡΕΧΕΙ ΓΚΟΛ

Πτωχή σε γκολ η Ελλάδα

Έρευνα του Sportsmail αποκαλύπτει ότι τα περισσότερα γκολ ανά παιχνίδι μπαίνουν στα πρωταθλήματα της Βόρειας Ευρώπης, με το ελληνικό να βρίσκεται μόλις στην 25η θέση εκ του συνόλου των 34 ανά τον κόσμο.

Πέμπτη 13 Νοε. 2014

"ΛΥΓΙΣΕ" Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΓΚΑΓΙΑΡΔΟ

Πρώτη ήττα για Ρίβερ Πλέιτ

Η Ρίβερ Πλέιτ γνώρισε την πρώτη της ήττα για φέτος και μάλιστα μέσα στο "Μονουμεντάλ" από την Εστουδιάντες, έτσι έχασε τεράστια ευκαιρία να αγκαλιάσει τον τίτλο (videos)

Τετάρτη 12 Νοε. 2014

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΚΑΡΛΟΣ ΤΕΒΕΣ

Ανατροπή στην Αγγλία η Αργεντινή

Η Αργεντινή με ένα τυχερό γκολ και ένα πέναλτι έκανε ανατροπή και νίκησε 2-1 την Κροατία στο "Μπόλεϊν Γκράουντ" του Λονδίνου (videos)

Τρίτη 11 Νοε. 2014

ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ Ο ΡΟΝΤΡΙΓΚΕΣ

Νίκη για Νιούελς, γκολ ο Σκόκο

Δυο γκολ από τον Μάξι Ροντρίγκες και ένα από τον Νάτσο Σκόκο, έφταναν στη Νιούελς Ολντ Μπόις να επικρατήσει με 3-1 της Σαν Λορένσο για το πρωτάθλημα της Αργεντινής (VIDEOS).

Δευτέρα 10 Νοε. 2014

Η ΒΙΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΑΡΓΕΝΤΙΝΟΥ

Ο Τάτα Μαρτίνο "αποκαλύπτεται"

Η βιογραφία του Τάτα Μαρτίνο κυκλοφορεί στην Αργεντινή, με τον ομοσπονδιακό τεχνικό της "αλμπισελέστε" να φωτίζει άγνωστες λεπτομέρειες, από τη θητεία του στην Μπαρτσελόνα.

ΜΕ ΧΙΓΛΙΟΤΙ Η ΜΠΟΚΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ

"Κρατάει" η Ρίβερ Πλέιτ

Η Ρίβερ Πλέιτ βρέθηκε να χάνει στην έδρα της Βέλες Σάρσφιλντ, αλλά ισοφάρισε με τον Μερκάδο (1-1) και διατήρησε το αήττητο. Πλησίασε η Λανούς (video)

Κυριακή 09 Νοε. 2014

ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ

Σοκ στην Αργεντινή: Νεκρός οπαδός από πτώση

Συγκλονισμένη είναι η κοινή γνώμη στην Αργεντινή μετά από το θάνατο φιλάθλου της Μπελγράνο που έπεσε από την εξέδρα, πανηγυρίζοντας το γκολ της ομάδας του. (videos)

Σάββατο 08 Νοε. 2014

ΚΡΑΤΗΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ

Πήραν στο κυνήγι τον διαιτητή στην Αργεντινή

Το ματς Λανούς - Αρσενάλ Σαραντί ήταν στο 1-2 με τον διαιτητή να δίνει πέντε λεπτά καθυστερήσεις. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι κέρδισαν στο 100ο λεπτό, με αποτέλεσμα να μπουκάρει μέσα ο πάγκος των φιλοξενούμενων (VIDEO)!