Κυριακή 30 Απρ. 2017

Ο ΙΣΠΑΝΟΣ ΕΞΗΓΗΣΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ

Χιμένεθ: "Έπρεπε να προφυλάξω παίκτες"

Ο Χιμένεθ εξήγησε τις επιλογές που έκανε για το ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα τόσο στο σχήμα όσο και στην ενδεκάδα ενόψει και του τελικού Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ.

ΠΡΩΤΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΜΑΧΛΑ!

Ο πρώτος τίτλος στην ιστορία της Φιτέσε

Η Φιτέσε νίκησε 2-0 την Άλκμααρ στον τελικό του ολλανδικού κυπέλλου, χάρη σε τέρματα του Ρίκι φαν Βόλφσβινκελ και κατέκτησε τον πρώτο τίτλο στην ιστορία του συλλόγου! (videos)

ΑΙΧΜΕΣ ΤΟΥ ΙΣΠΑΝΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΑΝΕΣΤΗ

Χιμένεθ: "Νέος κανόνας για τους τερματοφύλακες στην Ελλάδα"

Ο Μανόλο Χιμένεθ υποστήριξε πως η ΑΕΚ θα μπορούσε να πάρει τη νίκη απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα, βάσει εικόνας στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ άφησε αιχμές για την αποβολή του Γιάννη Ανέστη στον αγώνα Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό.

ΕΠΙΣΗΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΤΟΥ

Παράσχος: "Θα συνεχίσω στον Πλατανιά"

Ο Γιώργος Σπανός ευχαρίστησε τον Γιώργο Σπανό για τη βράβευση πριν από το Ατρόμητος - Πλατανιάς και επισημοποίησε την παραμονή του στην ομάδα των Χανίων και τη νέα αγωνιστική περίοδο.

ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ

Ο Μουντάρι έφυγε από το γήπεδο εν ώρα αγώνα λόγω ρατσιστικής συμπεριφοράς

Ο Σάλεϊ Μουντάρι δέχθηκε ρατσιστική επίθεση κατά τη διάρκεια του αγώνα της Πεσκάρα στο Κάλιαρι και αποχώρησε μόνος του από το γήπεδο, αφού ο διαιτητής δεν τον πίστεψε και του έδειξε κίτρινη κάρτα όταν διαμαρτυρήθηκε.

ΕΔΩΣΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ

Φαράντος: "Νικήσαμε την πιο σταθερή ομάδα"

Ο υπηρεσιακός προπονητής του Λεβαδειακού, Δημήτρης Φαράντος, δήλωσε μετά το 3-1 επί του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη ότι κατακτήθηκε νίκη απέναντι στην πιο σταθερή ομάδα του πρωταθλήματος.

ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΥ

Χριστοφοράκης: "Επιτυχημένη η σεζόν για την Κέρκυρα"

Ο τεχνικός της Κέρκυρας, Κώστας Χριστοφοράκης, στάθηκε περισσότερο στη σεζόν που τελείωσε για την ομάδα του και λιγότερο στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ.

ΓΙΑ ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΚΟΠΩΝ ΜΙΛΟΥΝ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

Μιλόγεβιτς: "Καταπληκτική χρονιά, αξίζει τέτοιες στιγμές ο Πανιώνιος"

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς χαρακτήρισε καταπληκτική την εφετινή σεζόν για τον Πανιώνιο, ενώ οι Χρήστος Δάρας και Νίκος Ζαμάνης έκαναν λόγο για δικαίωση κόπων.

ΣΤΟΥΣ 4 Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ

Μεγάλη νίκη της Μπασακσεχίρ επί της Μπεσίκτας

Η Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ νίκησε 3-1 την Μπεσίκτας στο ντέρμπι κορυφής, μείωσε την απόσταση στους 4 βαθμούς και με 5 αγωνιστικές να απομένουν ελπίζει στο θαύμα του τίτλου! (videos)

ΩΡΑΙΟ ΓΚΟΛ ΜΕ ΦΑΟΥΛ Ο ΔΩΝΗΣ

Φινάλε με ισοπαλία, 2-2 για Αστέρα και Ηρακλή

Αστέρας και Ηρακλής πέτυχαν δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, έμειναν στο 2-2 και τελείωσαν τη σεζόν με τις λιγότερες νίκες στην ιστορία τους στη Superleague. (audio)

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΦΙΕΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΕΣ

Με νίκη έκλεισε τη σεζόν ο Ολυμπιακός, 2-0 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο

Πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με τους Ντομίνγκες (37') και Ελιουνούσι (79'), ο Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα από το Αγρίνιο, επικρατώντας με σκορ 2-0 του Παναιτωλικού στο τελευταίο ματς της σεζόν.

Η ΕΝΩΣΗ ΜΠΑΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΒΑΘΜΟ ΣΤΑ ΠΛΕΪ ΟΦ

Ισοπαλία για την ΑΕΚ πριν τον ΠΑΟΚ, 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα

Η ΑΕΚ, με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή της, έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) απ' τους Ζωσιμάδες χάρη σε εξαιρετικό γκολ του Πατίτο Ροντρίγκες στο 80' και πλέον στρέφει την προσοχή της στον τελικό του Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ (06/05, 20:30).

ΔΟΚΙΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΔΥΟ ΦΟΡ ΕΝΟΨΕΙ ΤΕΛΙΚΟΥ

Εύκολα και με +1 στα πλέι οφ, ο ΠΑΟΚ 5-1 την Κέρκυρα

Με δημιουργό τον Ενρίκε και εκτελεστές Κάτσε, Κουλούρη, Μπίσεσβαρ (πέναλτι), Ουαρντα και τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς που σκόραρε μετά από φανταστικη ενέργεια, ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε με 5-1 επί της Κέρκυρας και μπαίνει με δύο βαθμούς στα πλέι οφ. (AUDIO)

ΠΕΡΑΣΕ ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ "ΔΙΠΛΟ" ΟΙ ΒΟΙΩΤΟΙ

Πρώτη εκτός έδρας νίκη ο Λεβαδειακός, 3-1 τον Πανιώνιο

Ο Λεβαδειακός επικράτησε 3-1 του Πανιωνίου με ανατροπή και σημείωσε την πρώτη του εφετινή εκτός έδρας νίκη στην τελευταία αγωνιστική. Βραβεύσεις και πυροτεχνήματα στη Νέα Σμύρνη. (PHOTOS, VIDEO).

ΜΕ ΠΟΣΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΞΕΚΙΝΑ Η ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ

Η βαθμολογία των playoffs

Η κανονική περίοδος της Super League ολοκληρώθηκε, με τους ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκό, ΑΕΚ και Πανιώνιο να συνεχίζουν στα playoffs, όπου θα διεκδικήσουν τα ευρωπαϊκά εισιτήρια. Δείτε με πόσους βαθμούς θα ξεκινήσει η κάθε ομάδα στο μίνι πρωτάθλημα.

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΑΣΙΣΤ Ο MVP MΠΕΡΓΚ

Κέρδισε ΑΕΛ με 2-0 και βαθμό ο Παναθηναϊκός ενόψει play off

Ο Παναθηναϊκός χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση κέρδισε την ΑΕΛ με 2-0 χάρη στα γκολ των Λέτο και Μπεργκ και κέρδισε έναν βαθμό ενόψει της μάχης των play off έναντι των ΑΕΚ και Πανιωνίου.

ΑΝΤΙΟ ΚΑΙ ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΣΕ ΜΠΡΙΤΟ ΚΑΙ ΛΑΖΑΡΙΔΗ

Έκλεισε τη σεζόν με νίκη ο Ατρόμητος, 4-1 τον Πλατανιά

Ο Ατρόμητος επικράτησε με 4-1 του Πλατανιά κι έκλεισε με νίκη και στην όγδοη θέση μια παράξενη σεζόν. Δύο γκολ ο Ντιγκινί για την ομάδα του Περιστερίου. Συγκινητικές στιγμές με βράβευση Μπρίτο, Λαζαρίδη, αλλά και Παράσχου. (audios, photos)

ΝΙΚΗ 3-0 ΚΑΙ ΕΚΤΗ ΘΕΣΗ ΟΙ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΙ

Συγκινητικό "αντίο" Λουτσέσκου με νίκη της Ξάνθης κόντρα σε Βέροια

Η περίοδος Ράζβαν Λουτσέσκου στην (έκτη) Ξάνθη ολοκληρώθηκε με τον καλύτερο τρόπο, τη νίκη με 3-0 επί της ουραγού Βέροιας. "Αντίο" με δάκρυα για τον Ρουμάνο τεχνικό μετά από τρία χρόνια, 19 γκολ ο Χαμζά Γιουνές.

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ "Χ" ΣΤΗ ΒΕΣΤΦΑΛΙΑ

Η Χόφενχαϊμ πέρασε την Ντόρτμουντ

Με γκολ του Χούμπερ στο 90' η Χόφενχαϊμ νίκησε την Άιντραχτ και προσπέρασε την Ντόρτμουντ, ανεβαίνοντας στην 3η θέση, ενώ τώρα πάει στη Βεστφαλία! Η Άουγκσμπουργκ έβαλε 4 γκολ στο Αμβούργο (videos)

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΟΡΥΦΗΣ

Μόνο η ΑΕΚ απειλεί το ΑΠΟΕΛ

Το ΑΠΟΕΛ νίκησε 4-1 στην έδρα της ΑΕΛ και διατηρήθηκε στην κορυφή με +4 απ΄την ΑΕΚ, η οποία έβγαλε εκτός "μάχης" τον Απόλλωνα. Στα 20 γκολ ο Πιέρος Σωτηρίου (videos)

ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΤΟΝ ΒΕΝΓΚΕΡ

Ελπίζει η Τότεναμ, 2-0 την Άρσεναλ

Η Τότεναμ έχασε τα... άχαστα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά σκόραρε δύο φορές σε 3 λεπτά στο δεύτερο με τους Άλι και Κέιν, έτσι νίκησε 2-0 την Άρσεναλ και διατηρήθηκε στο -4 απ΄την Τσέλσι (videos)

Η ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ

Βράβευσαν Μιλόγεβιτς και Σιώπη στη Νέα Σμύρνη

Οι Μανώλης Σιώπης και Βλάνταν Μιλόγεβιτς τιμήθηκαν πριν την έναρξη της αναμέτρησης του Πανιωνίου με τον Λεβαδειακό. Ο πρώτος θα συνεχίσει στον Ολυμπιακό, ανοικτό το μέλλον του δευτέρου στους "κυανέρυθρους". (φωτογραφίες)

ΠΑΝΟ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΤΡΙΦΥΛΛΙΟΥ

"Διοίκηση ανίκανη γεμάτη από λαμόγια"

Οι οργανωμένοι φίλοι του Παναθηναϊκού που βρέθηκαν στην Θύρα 13 στο ματς με την ΑΕΛ σήκωσαν ένα πανό εις βάρος των στελεχών της διοίκησης του τριφυλλιού.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΑΤΣ ΤΟΥ ΡΟΥΜΑΝΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΥ

Βούρκωσε ο Λουτσέσκου πριν το Ξάνθη - Βέροια

Δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα δάκρυά του ο Ραζβάν Λουτσέσκου στην Ξάνθη, πριν την αναμέτρηση με τη Βέροια, καθώς αυτή είναι η τελευταία του Ρουμάνου τεχνικού στον πάγκο της ομάδας της Θράκης. (φωτογραφία)

Η 28Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ STOIXIMAN.GR FOOTBALL LEAGUE

"Πάρτι" στο Μενίδι η Λαμία, φοβερά και τρομερά Τρίκαλα

Η Λαμία αύξησε στους 8 βαθμούς τη διαφορά της από τον τρίτο Άρη μετά το σπουδαίο "διπλό" επί του Αχαρναϊκού. Ο ΑΟ Τρίκαλα σημείωσε τη 12η διαδοχική νίκη στη Stoiximan.gr Football League. Τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής.

ΣΤΟ -8 ΑΠΟ ΤΗ ΛΑΜΙΑ ΟΙ "ΚΙΤΡΙΝΟΙ"

Ο Άρης έχασε έδαφος προς την άνοδο, 0-0 στις Σέρρες

Ο Άρης αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Πανσερραϊκό (0-0) στις Σέρρες για την 28η αγωνιστική της Stoiximan.gr Football League κι έμεινε στο -8 από τη Λαμία.

ΣΚΟΡΕΡ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ

Το 6ο γκολ του Καραμάνου στην Πορτογαλία

Ο Τάσος Καραμάνος άνοιξε το σκορ για τη Φεϊρένσε με εντυπωσιακό σουτ στην κίνηση, φτάνοντας τα 6 γκολ στο πορτογαλικό πρωτάθλημα. Τα 31 έφτασε ο Ντοστ με το χατ-τρικ στη ματσάρα, Μπράγκα - Σπόρτινγκ

ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ +5 ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ

Πολύτιμος βαθμός στη Γάνδη για την Άντερλεχτ

Γάνδη και Άντερλεχτ αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς σκορ στο ντέρμπι κορυφής του Βελγίου, έτσι η ομάδα των Βρυξελλών διατηρήθηκε στο +5

ΚΙΝΕΖΟΙ ΧΩΡΙΣ "ΤΡΙΠΟΝΤΟ"

Τρίτο σερί ματς χωρίς νίκη η Μίλαν

Η Μίλαν ακόμη ψάχνει την πρώτη της νίκη μετά την πώληση στους Κινέζους, καθώς δεν κατάφερε να νικήσει ούτε στο Κροτόνε (videos)