Δεύτερη Ρωσίδα ντοπέ στους Χειμερινούς!

Δεύτερο κρούσμα ντόπινγκ Ρώσου αθλητή στην Πιονγκτσάνγκ με την αθλήτρια του μπόμπσλεϊ, Ναντέζντα Σεργκέεβα να έχει κάνει χρήση απαγορευμένης ουσίας.

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ 7-5 ΕΠΙ ΤΟΥ ΚΑΝΑΔΑ

Η Ελβετία κατέκτησε το χάλκινο στο κέρλινγκ ανδρών

Στην Ελβετία κατέληξε το χάλκινο μετάλλιο στο κέρλινγκ των ανδρών αφού επιβλήθηκε με 7-5 επί του Καναδά στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ.

ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΟΛΙΣ ΣΕ 2018 ΚΟΜΜΑΤΙΑ

ΤΑ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ ρολόγια για τον εορτασμό της PYEONGCHANG 2018

Η OMEGA έχει δημιουργήσει δύο ειδικά μοντέλα ρολογιών Seamaster για τους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες στη PyeongChang 2018. Και τα δύο ρολόγια κυκλοφορούν σε συλλεκτική έκδοση 2018 κομματιών.

ΕΚΑΝΕ ΤΟ 3/3 Ο ΚΑΝΑΔΑΣ

Συνέχισε την καναδική κυριαρχία η Σερουά

Για τρίτη διαδοχική φορά το χρυσό μετάλλιο στο Ski Cross των γυναικών κατέληξε σε καναδικά χέρια με την Κέλσι Σερουά να παίρνει τη νίκη στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ.

ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΝΤΒΕΝΤΕΒΑ

Χρυσή Ολυμπιονίκης η Ζαγκιτόβα

Η Αλίνα Ζαγκιτόβα ήταν η μεγάλη νικήτρια στο καλλιτεχνικό πατινάζ μετά από μεγάλη μονομαχία με την Εβγκένια Μεντβέντεβα στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ.

Πέμπτη 22 Φεβ. 2018

ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΤΙΝΑΖ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ

Παγκόσμιο ρεκόρ από τον Βου

Από το νέο παγκόσμιο ρεκόρ του Νταζίνγκ Βου στα 500μ των ανδρών στιγματίστηκαν οι τελικοί της Πέμπτης (22/2) στο πατινάζ ταχύτητας μικρής πίστας.

ΠΗΡΕ ΡΕΒΑΝΣ ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΡΒΗΓΙΑ

Νικήτρια η Γερμανία στο Βορινό σύνθετο

Με συνολικό χρόνο 46:09.8 η Γερμανία ήταν η μεγάλη νικήτρια στο Βορινό σύνθετο των ανδρών στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ.

ΔΕΝ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ Ο ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Νικητής στο σλάλομ ο Μίρερ, χρυσή στο σύνθετο η Γκίσιν

Ο Σουηδός, Άντρε Μίρερ ήταν ο μεγάλος νικητής στο σλάλομ των ανδρών, ενώ η Μισέλ Γκίσιν επικράτησε στο αλπικό σύνθετο των γυναικών. Δεν τερμάτισε ο Αντωνίου.

ΕΠΙΒΛΗΘΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΕΠΙ ΤΟΥ ΚΑΝΑΔΑ

Στις ΗΠΑ το χρυσό στο χόκεϊ των γυναικών

Με ηρωίδα την τερματοφύλακα τους, Μάντι Ρούνι, οι ΗΠΑ κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο χόκεϊ των γυναικών επικρατώντας επί του Καναδά με 3-2 στη διαδικασία των πέναλτι!

ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΣΤΟ FACEBOOK

Το "ευχαριστώ" της Ράλλη

Η Σοφία Ράλλη έκανε τον απολογισμό της παρουσίας της στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ και ευχαρίστησε όλους όσους την στήριξαν.

ΔΙΑΤΗΡΗΣΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ

Νικητής και πάλι στο halfpipe ο Γουάιζ

Παρά τις πολλές ατυχίες που είχε κατά τη διάρκεια του αγώνα ο Ντέιβιντ Γουάιζ κατάφερε να κατακτήσει το χρυσό μετάλλιο στο halfpipe με σκι. Έγραψε ιστορία ο Πορτέους.

ΠΡΩΤΟ ΧΡΥΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑΚΗ

Δικαίωση για την Γκράσερ στο Big Air

Η Άνα Γκράσερ επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί στο Big Air του σνόουμπορντ των γυναικών και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ.

Τετάρτη 21 Φεβ. 2018

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ ΑΘΛΗΤΗ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ ΝΟΤΙΑΣ ΚΟΡΕΑΣ.

Σοβαρός τραυματισμός σκιέρ μετά από άλμα στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες

O Kρίστοφερ ντελ Μπόσκο τραυματίστηκε σοβαρά όταν έχασε την ισορροπία του σε άλμα που πραγματοποίησε κατά τη διάρκεια προσπάθειάς σε αγώνα ελευθέρου σκι στην Πιονγκτσάνγκ (video).

ΝΙΚΗ ΜΕ 3-2 ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Τρίτη θέση για τη Φινλανδία στο χόκεϊ γυναικών

Η Φινλανδία κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο χόκεϊ επί πάγου των γυναικών, νικώντας στο μικρό τελικό την Ολυμπιακή ομάδα της Ρωσίας με 3-2. Καναδάς και ΗΠΑ θα παλέψουν για το χρυσό.

"ΧΡΥΣΕΣ" ΟΙ ΓΙΑΜΑΝΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΚΒΙΤΣ

Στη Γερμανία το χρυσό μετάλλιο στο μπόμπσλεϊ γυναικών

Οι Γερμανίδες, Μαριάμα Γιαμάνκα και Λίζα Μπούκβιτς, κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο μπόμπσλεϊ γυναικών. Ασημένιο οι Αμερικανίδες, χάλκινο οι Καναδές.

ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Χρυσό με Ολυμπιακό ρεκόρ για Ιαπωνία στο πατινάζ ταχύτητας

Η Ιαπωνία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο ομαδικό πουρσουίτ γυναικών του πατινάζ ταχύτητας. Δεύτερη η Ολλανδία και τρίτη η ομάδα των Ηνωμένων Πολιτειών.

Η ΣΥΓΚΟΜΙΔΗ ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ "ΒΙΚΙΝΓΚΣ"

Πρώτη η Νορβηγία στο ομαδικό σπριντ ελεύθερης τεχνικής των ανδρών

Η Νορβηγία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο ομαδικό σπριντ ελεύθερης τεχνικής των ανδρών. Η μάχη για το ασημένιο μετάλλιο κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

ΕΓΡΑΨΕ ΙΣΤΟΡΙΑ Η ΜΠΙΟΡΓΚΕΝ

Οι ΗΠΑ το χρυσό στο ομαδικό σπριντ γυναικών ελεύθερης τεχνικής

Οι Ηνωμένες Πολιτείες κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο ομαδικό σπριντ γυναικών ελεύθερης τεχνικής. Έγραψε ιστορία η Νορβηγίδα, Μάριτ Μπιόργκεν.

ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΠΡΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ

Ο Λεμάν το χρυσό μετάλλιο στο Ski Cross

Ο Μπρέιντι Λέμαν κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο ski cross ανδρών του ελεύθερου σκι. Ο 31χρονος Καναδός επικράτησε στον τελικό του αγωνίσματος και πανηγύρισε το "παρθενικό" Ολυμπιακό μετάλλιο της καριέρας του.

ΠΡΩΤΟ ΧΡΥΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΣΤΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑ

Χρυσό η Γκότζια στην κατάβαση του αλπικού σκι

Η Σοφία Γκότζια κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατάβαση γυναικών του αλπικού σκι, στο πλαίσιο των 23ων Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Πιονγκτσάνγκ.

Τρίτη 20 Φεβ. 2018

ΞΕΜΕΙΝΕ ΑΠΟ ΕΛΚΗΘΡΟ ΣΤΟΥΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Η εθνική Τζαμάικα βρήκε έλκηθρο για να αγωνιστεί στη Πιονγκτσάνγκ από εταιρία μπύρας

Η γυναικεία εθνική ομάδα της Τζαμάικα, η πρώτη που θα αγωνιστεί σε Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες, έχασε το έλκηθρό της και την έσωσε μία... ζυθοποιία!

ΤΥΧΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΟΡΑΝΙΕ

Η Ολλανδία έκανε παγκόσμιο ρεκόρ και πήρε το χάλκινο!

Απίστευτη εξέλιξη είχε η σκυταλοδρομία 3.000 μέτρων Γυναικών στο πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα, με την Ολλανδία να κάνει νέο παγκόσμιο ρεκόρ και να κατακτά το χάλκινο από τύχη!

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ ΛΕΠΤΟ!

Με την ταχύτητα και την αξιοπιστία της OMEGA

Διαβάστε πως μεταφέρονται οι πληροφορίες της OMEGΑ από τους Ολυμπιακούς Αγώνες στους ανθρώπους που τις χρειάζονται.

ΠΟΙΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΑΧΥΤΕΡΟ ΟΛΩΝ

Οι απίστευτες ταχύτητες των αθλητών στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες

Δείτε μέσα από ένα κατατοπιστικό βίντεο τις ταχύτητες που αναπτύσσουν οι αθλητές κατά τη διάρκεια ορισμένων αγωνισμάτων στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες. (VIDEO)

ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΛΚΙΝΟ

Χρυσό η Σαρπ στο halfpipe του σκι

Η Κέισι Σαρπ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο halfpipe του σκι στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ.

ΝΤΟΠΕ ΣΛΟΒΕΝΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΤΟΥ ΧΟΚΕΪ

Κι άλλο κρούσμα ντόπινγκ στην Πιονγκτσάνγκ

Ο αθλητής χόκεϊ της Σλοβενίας, Ζίγκα Γέγκλιτς, βρέθηκε θετικός σε χρήση απαγορευμένης ουσίας και αποχώρησε από το Ολυμπιακό Χωριό της Πιονγκτσάνγκ.

ΕΧΑΣΕ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΤΟ ΧΡΥΣΟ

Αργυρή Ολυμπιονίκης η Παπαδάκη

Η Γκαμπριέλα Παπαδάκη και ο Γκιγιόμ Σιζερόν κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ στο χορό στον πάγο.

Δευτέρα 19 Φεβ. 2018

ΡΕΚΟΡ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΡΒΗΓΙΑ

Ο πίνακας των μεταλλίων

Η Νορβηγία άνοιξε την "ψαλίδα" από τη Γερμανία στον πίνακα των μεταλλίων στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Νότιας Κορέας.

ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΞΑΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ 1948

"Χρυσός" ο Λόρεντζεν στο πατινάζ ταχύτητας

Ο Χάβαρντ Λόρεντζεν προσέφερε το πρώτο χρυσό μετάλλιο στη Νορβηγία στα 500μ. πατινάζ ταχύτητας ανδρών μετά από 70 χρόνια, με διαφορά μόλις ενός εκατοστού από τον Νοτιοκορεάτη Μιν Κιου Τσα.

28 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΟΙ ΝΟΡΒΗΓΟΙ

Πρώτο χρυσό μετάλλιο στην ιστορία για τη Νορβηγία στο ομαδικό άλμα

Η Νορβηγία κατέκτησε το χρυσό στο ομαδικό άλμα ανδρών στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες κι έφτασε τα 28 μετάλλια στη διοργάνωση της Πιονγκτσάνγκ.