ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Περίπατος για τη Νέα Ζηλανδία, αποδείχτηκε μικρό εμπόδιο η Ναμίμπια

Η Νέα Ζηλανδία επικράτησε με 58-14 επί της Ναμίμπια και έκανε το 2/2 στο Παγκόσμιο Κύπελλο του ράγκμπι. (VIDEO)

Με τον Beauden Barrett να κάνει εξαιρετικό παιχνίδι η Νέα Ζηλανδία δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα απέναντι στη Ναμίμπια. Ούτως ή άλλως ο αγώνας είχε ξεκάθαρο φαβορί από την αρχή και επιβεβαιώθηκε μέσα στο γήπεδο.

Το τελικό 58-14 μοιάζει μάλλον τιμητικό για τη Ναμίμπια αφού οι Παγκόσμιοι πρωταθλητές έπαιζαν σαν τη γάτα με το ποντίκι τους αντιπάλους τους.

Με ένα πέναλτι και ένα try του Beauden Barrett έγινε μόλις στο έκτο λεπτό το 10-0, με τους Νεοζηλανδούς να είναι καταιγιστικοί και το σκορ στο ημίχρονο να διαμορφώνεται στο 34-6. Οι Παγκόσμιοι πρωταθλητές δεν κατέβασαν ρυθμούς και συνέχιζαν να προσπαθούν να πάρουν και άλλους πόντους και κάπως έτσι φτάσαμε στο τελικό 58-14.

20 Σεπτεμβρίου - Νέα Ζηλανδία - Αργεντινή 26-16 - Wembley Stadium - Λονδίνο

24 Σεπτεμβρίου - Νέα Ζηλανδία - Ναμίμπια 58-14 - Queen Elizabeth Olympic Park - Λονδίνο