ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

Ρεκόρ μεταλλίων στον υγρό στίβο

Ρεκόρ μεταλλίων στον υγρό στίβο

Εξαιρετική ήταν η επίδοση όλων των αθλητών του υγρού στίβου οι οποίοι κατέκτησαν συνολικά 95 μετάλλια σε όλες τις διεθνείς διοργανώσεις.

Παρά πέντε… εκατό τα φετινά μετάλλια των αθλημάτων υγρού στίβου, με τον τελικό συνολικό αριθμό, όπως αυτός διαμορφώθηκε με το Χάλκινο μετάλλιο του Ανδρέα Βαζαίου στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κολύμβησης (25μ.) στη Νετάνια, να φτάνει στα 95 Μετάλλια σε όλες τις διοργανώσεις για το 2015.

Σ’ αυτές περιλαμβάνονται, για φέτος, τα Παγκόσμια Πρωταθλήματα Ανδρών – Γυναικών, τα Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα Ανδρών – Γυναικών (Μόνον στην 25άρα πισίνα το 2015, στην Κολύμβηση), τους Ευρωπαϊκούς Αγώνες, τα Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα Νέων, τα Ευρωπαϊκά Κύπελλα, τα Μεσογειακά Κύπελλα και τους Βαλκανικούς Αγώνες Νέων.

Τα 95 Μετάλλια συνολικά για το 2015, αποτελούν αριθμό ρεκόρ για την τελευταία 5ετία στην ΚΟΕ σε αντίστοιχες διοργανώσεις.

2011: 92

2012: 67

2013: 92

2014: 78

2015: 95

Στις επί μέρους φετινές διοργανώσεις τα 95 Μετάλλια κατανέμονται ως εξής:

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Α-Γ: 1-2-2=5

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Α-Γ: 0-0-1=1

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ: 0-1-3=4

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΝΕΩΝ: 1-5-4=10

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΚΥΠΕΛΛΑ: 1-0-1=2

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΑ ΚΥΠΕΛΛΑ: 4-8-12=24

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΠΑΡΑΚΤΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ: 3-2-4=9

ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΝΕΩΝ: 19-14-7=40

Στα 95 μάλιστα Μετάλλια, δεν έχουν υπολογιστεί τα δύο (2) Χρυσά του Ολυμπιακού που ήταν Νικητής της Ευρωλίγκας και του Σούπερ Καπ Ευρώπης, στη Υδατοσφαίριση Γυναικών.

ΑΘΛΗΜΑ           ΧΡΥΣΑ      ΑΡΓΥΡΑ    ΧΑΛΚΙΝΑ ΣΥΝΟΛΟ

………………………………………………………………………….

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ         20                    18                    15                    53

ΤΕΧΝΙΚΗ                 5                      8                      7                      20

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ         3                      4                      2                      9

ΣΥΓΧΡ/ΝΗ               1                      1                      4                      6

ΜΑΡ. ΚΟΛ/ΣΗ         0                      1                      2                      3

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ  0                      0                      4                      4

…………………………………………………………………………………………..

ΣΥΝΟΛΑ                  29                    32                    34                    95

………………………………………………………………………………………..

Αναλυτικά τα 95 Μετάλλια για το 2015:

ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ (29)

1. Χριστοφορίδης Χρήστος, Παγκόσμιο πρωτάθλημα ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ Ανδρών – Γυναικών (800μ επιφάνεια), Γιαντάι

2. Ιακωβίδης Φίλιππος, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ Νέων (200μ 2πλά πέδιλα), Βελιγράδι

3. Εθνική Ομάδα (Πλατανιώτη, Παπάζογλο, Κουτίδη, Αλζιγκούζη –Κομινέα, Τσόλα, Γκεοργκίεβα, Μαλκογεώργου, Ταξοπούλου Α. Μ, Δίπλα, Φαραντούρη), Ευρωπαϊκό Κύπελλο ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (HIGHLIGHT), Χααρλιμερμέερ

4. Παυλοπούλου Νικολέτα, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ Μ. Ατομική), Αλεξανδρούπολη

5. Μόλβαλης Νίκος, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ (Σταθερά Β’), Κοζέντσα

6. Μόλβαλης Νίκος, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ (Τραμπολίνο 3μ. Β’), Κοζέντσα

7. Τσιρίκος Θάνος, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ (Σταθερά Γ’), Κοζέντσα

8. Κτενά Σοφία, Παράκτιοι Μεσογειακοί αγώνες ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (50μ άπνοια), Πεσκάρα

9. Χριστοφορίδης Χρήστος, Παράκτιοι Μεσογειακοί αγώνες ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (400μ επιφάνεια), Πεσκάρα

10. Χριστοφορίδης Χρήστος, Παράκτιοι Μεσογειακοί αγώνες ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ επιφάνεια), Πσκάρα

11. Μαρκαντέ Δέσποινα, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (50μ ελεύθερο), Οραντέα

12. Μαρκαντέ Δέσποινα, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ ελεύθερο), Οραντέα

13. Κοντογεώργου Ελένη, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ πρόσθιο), Οραντέα

14. Λεμπλ Ηλέκτρα, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ πεταλούδα), Οραντέα

15. Εθνική Ομάδα (Δημητρίου, Γαβάνας, Νέγρης Μάλαμας), Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (4χ200μ ελεύθερο), Οραντέα

16. Σαχά Ιωάννα, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ ύπτιο), Οραντέα

17. Σαχά Ιωάννα, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Νεανίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ ύπτιο), Οραντέα

18. Μερετσόλιας Κώστας, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ Μ. Ατομική), Οραντέα

19. Μερετσόλιας Κώστας, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (400μ Μ. Ατομική), Οραντέα

20. Μερετσόλιας Κώστας, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ πρόσθιο), Οραντέα

21. Νέγρης Δημήτρης, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (1500μ ελεύθερο), Οραντέα

22. Εθνική Ομάδα (Ραυτοπούλου, Παυλοπούλου Γ., Κουκουλά, Λέμπλ), Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (4χ200μ ελεύθερο), Οραντέα

23. Ραυτοπούλου Φιλιώ, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ ελεύθερο), Οραντέα

24. Δημητρίου Δημήτρης, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ ελεύθερο), Οραντέα

25. Δημητρίου Δημήτρης, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (400μ ελεύθερο), Οραντέα    

26. Φραγκουδάκης  Γιώργος, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ πρόσθιο), Οραντέα

27. Εθνική Ομάδα (Δρυγούτης, Φραγκουδάκης, Παπαδόπουλος, Μάλαμας), Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (4χ100μ Μ. Ομαδική), Οραντέα

28. Εθνική Ομάδα (Μαρκαντέ, Ραυτοπούλου, Παυλοπούλου Γ., Λεμπλ), Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (4χ100μ ελεύθερο), Οραντέα

29. Εθνική Ομάδα (Σαχά, Κοντογεώργου, Λέμπλ, Μαρκαντέ), Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (4χ100μ Μ. Ομαδική), Οραντέα

ΑΡΓΥΡΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ (32)

1. Αραούζου Κέλλυ, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών OPEN WATER (5χλμ), Καζάν

2. Χριστοφορίδης Χρήστος, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (400μ επιφάνεια), Γιαντάι

3. Δημητρίου Δημήτρης, Ευρωπαϊκοί Αγώνες ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (400μ ελεύθερο), Μπακού

4. Σκαλίδου Σμαράγδα, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ 2πλά πέδιλα), Βελιγράδι

5. Παραστατίδης Θεοδόσης, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ 2πλά πέδιλα), Βελιγράδι

6. Κουρλάκης Σταύρος, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (1500μ επιφάνεια), Βελιγράδι

7. Εθνική Ομάδα (Παναγιωτίδου, Λαμπαρδάκη, Διονυσοπούλου, Πουλοπούλου), Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (4χ100μ επιφάνεια), Βελιγράδι

8. Δαμόλης Χρήστος, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (6000μ OW), Βελιγράδι

9. Ανδρικοπούλου Ελισάβετ, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ ύπτιο), Αλεξανδρούπολη

10. Μπολάνος Παναγιώτης, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ ύπτιο), Αλεξανδρούπολη

11. Παυλοπούλου Νικολέτα, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ πρόσθιο), Αλεξανδρούπολη

12. Τσιρίκος Θάνος, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ (Τραμπολίνο 3μ. Γ’) Κοζέντσα

13. Τσιρίκος Θάνος, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ (Τραμπολίνο 1μ. Γ’), Κοζέντσα

14. Μόλβαλης Νίκος, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ (Τραμπολίνο 1μ. Β’), Κοζέντσα

15. Γιαννόπουλος Μίνωας, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ (Σταθερά Γ’), Κοζέντσα

16. Ταξοπούλου Άννα Μαρία, Μεσογειακό Κύπελλο ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ (Σόλο), Όστια

17. Κτενά Σοφία, Παράκτιοι Μεσογειακοί αγώνες ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ επιφάνεια), Πεσκάρα

18. Νησιώτη Αλεξάνδρα, Παράκτιοι Μεσογειακοί αγώνες ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (400μ επιφάνεια), Πεσκάρα

19. Παπαδόπουλος Χρήστος, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (50μ πεταλούδα), Οραντέα

20. Παπαδόπουλος Χρήστος, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ ελεύθερο), Οραντέα

21. Παπαδόπουλος Χρήστος, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ πεταλούδα), Οραντέα

22. Λέμπλ Ηλέκτρα, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (50μ πεταλούδα), Οραντέα

23. Λέμπλ Ηλέκτρα, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (400μ Μ. Ατομική), Οραντέα

24. Λέμπλ Ηλέκτρα, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ Μ. Ατομική), Οραντέα

25. Ραυτοπούλου Φιλιώ, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (00μ ελεύθερο)

26. Δρυγούτης Κώστας, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ ύπτιο), Οραντέα

27. Μερετσόλιας Κώστας, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ πρόσθιο), Οραντέα

28. Φραγκουδάκης Γιώργος, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (50μ πρόσθιο), Οραντέα

29. Γαβάνας, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (400μ ελεύθερο), Οραντέα

30. Γαβάνας, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (1500μ ελεύθερο), Οραντέα

31. Κουκουλά Ευαγγελία, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (400μ ελεύθερο), Οραντέα

32. Μητσάκου Ξανθή, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ πεταλούδα), Οραντέα

ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ (34)

1. Γιαννιώτης Σπύρος, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών OPEN WATER (10χλμ), Καζάν

2. Εθνική Ομάδα Ανδρών (Φλέγκας, Μυλωνάκης, Δερβίσης, Γεννηδουνιάς, Φουντούλης Ι., Ποντικέας, Αφρουδάκης Χρ., Δελακάς, Μουρίκης, Κολόμβος, Γούνας, Βλαχόπουλος, Γαλανόπουλος), Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, Καζάν

3. Βαζαίος Ανδρέας, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα (25μ) Ανδρών/Γυναικών ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ Μ. Ατομική),Νετάνια

4. Λέμπλ Ηλέκτρα, Ευρωπαϊκοί αγώνες ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ πεταλούδα), Μπακού

5. Εθνική Ομάδα Εφήβων (Μαντής, Αλεξίου, Γαρδίκας, Γιαννόπουλος, Δελαγραμμάτικας, Καλής, Νικολαϊδης, Παπαναστασίου, Σκουμπάκης, Παπασηφάκης, Χονδροκούκης, Καλαργυρός, Σιορδίλης), Ευρωπαϊκοί αγώνες ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, Μπακού

6. Εθνική Ομάδα Νεανίδων (Σταματοπούλου, Δουρέκα, Ελευθεριάδου, Ελληνιάδη, Καλογεράκου, Λογοθέτη, Λούδη, Μαυρωτά Ιφ., Πάτρα Μ., Πλευρίτου Β., Πρωτοπαπά, Σαφέτη, Σωτηρέλη), Ευρωπαϊκοί αγώνες ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, Μπακού

7. Παπανικολάου Δήμητρα, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (6000μ OW), Βελιγράδι

8. Παναγιωτίδου Ιωάννα, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (400μ επιφάνεια), Βελιγράδι

9. Κουρλάκης Σταύρος, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (800μ επιφάνεια), Βελιγράδι

10. Εθνική Ομάδα (Δαμόλης, Διονυσοπούλου, Παπανικολάου, Κουρλάκης), Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (4χ2000μ OW), Βελιγράδι

11. Εθνική Ομάδα (Πλατανιώτη, Παπάζογλου, Κουτίδη, Αλζιγκούζη – Κομινέα, Τσόλα, Γκεοργκίεβα, Μαλκογεώργου, Ταξοπούλου Α.Μ, Δίπλα, Φαραντούρη), Ευρωπαϊκό Κύπελλο ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ (Κόμπο), Χααρλιμερμέερ

12. Παυλοπούλου Νικολέτα, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ πρόσθιο), Αλεξανδρούπολη

13. Παυλοπούλου Νικολέτα, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (400μ Μ. Ατομική), Αλεξανδρούπολη

14. Εθνική Ομάδα (Μέτσιου, Παπαγιάννη, Ανδρικοπούλου, Παυλοπούλου), Μεσογειακό Κύπελλο ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (4χ200μ ελεύθερο), Αλεξανδρούπολη

15. Μέτσιου Φωτεινή, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (800μ ελεύθερο), Αλεξανδρούπολη

16. Βελιάδης Γιώργος, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ ελεύθερο), Αλεξανδρούπολη

17. Εθνική Ομάδα (Παπαγιάννη, Κόκκαλη, Ανδρικοπούλου, Παυλοπούλου), Μεσογειακό Κύπελλο ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (4χ100μ ελεύθερο), Αλεξανδρούπολη

18. Γιαννόπουλος Μίνωας, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ (Τραμπολίνο 3μ. Γ’), Κοζέντσα

19. Σαμψάκης – Μπακόπουλος Ανδρόγεως, Μεσογειακό Κύπελλο ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ (Τραμπολίνο 1μ. Β’), Κοζέντσα

20. Εθνική Ομάδα (Αρμάου, Δεδούση, Δίπλα, Καμπούτση, Κοφίδη, Κουργιαντάκη, Παπαγεωργίου, Τσιαντή, Βασιλοπούλου, Καββάλου), Μεσογειακό Κύπελλο ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ (Κόμπο), Όστια

21. Ταξοπούλου Άννα Μαρία, Μεσογειακό Κύπελλο ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ (Σόλο), Όστια

22. Εθνική Ομάδα (Αρμάου, Δεδούση, Κοφίδη, Παπαγεωργίου, Τσιαντή, Δίπλα, Καββάλου, Ταξοπούλο Α.Μ), Μεσογειακό Κύπελλο ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ (Ομαδικό), Όστια

23. Εθνική Ομάδα Νέων ανδρών (Ζερδεβάς, Καλογεράκος, Καπετανάκης, Αθυμαρίτης, Αργυρόπουλος Στ., Πρέκας, Παπούκας, Σαρτζετάκης, Φώσκολος, Νικολαϊδης, Φοροτζίδης), Μεσογειακό Κύπελλο ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, Μάλτα

24. Αρνιακός Γιώργος, Παράκτιοι Μεσογειακοί αγώνες OPEN WATER (5χλμ), Πεσκάρα

25. Καρετζόπουλος Λουκάς, Παράκτιοι Μεσογειακοί αγώνες ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ επιφάνεια), Πεσκάρα

26. Καρετζόπουλος Λουκάς, Παράκτιοι Μεσογειακοί αγώνες ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (50μ άπνοια), Πεσκάρα

27. Νησιώτη Αλεξάνδρα, Παράκτιοι Μεσογειακοί αγώνες ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ επιφάνεια), Πεσκάρα

28. Παυλοπούλου Γεωργία, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ ελεύθερο), Οραντέα

29. Κοντογεώργου Ελένη, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ πρόσθιο), Οραντέα

30. Μητσάκου Ξανθή, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (200μ πεταλούδα), Οραντέα

31. Μερετσόλιας Κώστας, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (50μ πρόσθιο), Οραντέα

32. Ραυτοπούλου Φιλιώ, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (400μ ελεύθερο), Οραντέα

33. Δρυγούτης Κώστας, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (100μ ύπτιο), Οραντέα

34. Εθνική Ομάδα (Μάλαμας, Δημητρίου, Δρυγούτης, Παπαδόπουλος), Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων/Κορασίδων ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (4χ100μ ελεύθερο), Οραντέα

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ

Ένοχος ο πρώην διευθυντής της Γαλακτοκομικής

Τι αποφάσισε το Τριμελές Εφετείο Πλημμελημάτων για τον πρώην διευθυντή της Γαλακτοκομικής, τον πρώην υπουργό, Χρήστο Μαρκογιαννάκη και την υπεύθυνη της εστίας

ΛΙΣΤΕΣ

Οι 9 σχολικές μέρες που δεν θα ξεχάσουμε ποτέ

Οι γυμναστικές επιδείξεις, η μέρα των εμβολίων, όταν μας έβαζαν να πούμε προσευχή κι όλες εκείνες οι μέρες που σημάδεψαν την παιδική μας ψυχή.

ΧΡΙΣΤΟΦΙΑΣ

Είχα προειδοποιήσει τον Τσίπρα για τους Ρώσους

Τι συμβούλευσε τον Αλέξη Τσίπρα όταν ανέλαβε πρωθυπουργός, ο πρώην πρόεδρος της Κυπριακής Δημοκρατίας. Η στάση των Ρώσων, το δάνειο από τον Πούτιν και η λύση του κυπριακού

MALEBOX

Ρωτήσαμε τον κορυφαίο Έλληνα αστροφυσικό αν υπάρχουν εξωγήινοι

Συζητήσαμε με τον Σταμάτη Κριμιζή για τους πλανήτες, την αποστολή στον Άρη και τον κίνδυνο να καταστραφεί η Γη από αστεροειδή.

ΠΑΛΙΟ ΠΑΣΟΚ ΟΡΘΟΔΟΞΟ

Με Ανδρέα το μνημόνιο θα υπήρχε μόνο στα λεξικά

Το Παλιό ΠΑΣΟΚ το Ορθόδοξο έρχεται στο NEWS 247 για να φέρει το χρήμα με τη σέσουλα και να απαντήσει σε όλα τα φλέγοντα ζητήματα περί αληθινού, νεοελληνικού σοσιαλισμού (Pics)

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24