ΒΟΛΕΪ

"Ροπαλιά" του Ηρακλή στο βελτιωμένο Παναθηναϊκό

VOLLEY LEAGUE / ÇÑÁÊËÇÓ - ÐÁÏ / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM)
VOLLEY LEAGUE / ÇÑÁÊËÇÓ - ÐÁÏ / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM) MOTIONTEAM

Σε ένα κλειστό παιχνίδι για τρία σετ ο Ηρακλής επιβλήθηκε με 3-1 σετ επί του Παναθηναϊκού και πέτυχε την ένατη νίκη του στη Volleyleague. Εύκολα ο Ολυμπιακός, σημαντικές νίκες για Κηφισιά και Νίκη Αιγινίου.

Ο Ηρακλής νίκησε τον Παναθηναϊκό με 3-1 σετ και σημείωσε την ένατη νίκη του στο πρωτάθλημα που τον ανέβασε στους 24 βαθμούς μετά την 14η αγωνιστική. Το παιχνίδι στα πρώτα τρία σετ ήταν ντέρμπι με το "γηραιό" να είναι πιο ψύχραιμος και να κατακτά τα δύο πρώτα.

Ο Παναθηναϊκός μείωσε σε 2-1, όμως ο Ηρακλής με όπλο του το εντυπωσιακό 8-0 με το οποίο ξεκίνησε το τέταρτο σετ έφτασε στη νίκη με 3-1.

Καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα αποδείχτηκε το δεύτερο σετ. Εκεί οι δύο ομάδες έφτασαν μέχρι το 33-31 για να μπορέσουν να λύσουν τις διαφορές του με τον Ηρακλή να ήταν εκείνος που τελικά πανηγύρισε.

Στα αξιοσημείωτα ότι ο Παναθηναϊκό αγωνίστηκε με πασαδόρο τον νεαρό Ρουσόπουλο, ενώ εκτός αποστολής ήταν ο Δρογκάρης. Οι πράσινοι γνώρισαν έτσι την ένατη συνεχόμενη ήττα του και παρέμειναν στην προτελευταία θέση της Volleyleague με 9 βαθμούς.

Ηρακλής - Παναθηναϊκός 3-1

Τα σετ: 25-22, 33-31, 20-25, 25-17 σε 105΄.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ορφανός): Προύσαλης, Τζιουμάκας, Φωτειάδης, Αρμενάκης, Εφραιμίδης, Φέργκιουσον / Μπαμπαλιούτας (λ), Ελευθερίου, Μούχλιας, Ευγενίδης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ανδρεόπουλος): Μπατατζίμ, Πανταλέων, Μπέλος, Γιονάτας, Σιλμπερνάγκελ, Ρουσόπουλος / Γκούζντα (λ), Μπολτζάνι.

VOLLEY LEAGUE / ΟΣΦΠ - ΕΘΝΙΚΟΣ / / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Σε άλλο επίπεδο ο Ολυμπιακός

Σαρωτικός και πάλι ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 σετ τον Εθνικό Πειραιώς και σημείωσε την 14η νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα Volley League.

Ο Εθνικός δε μπόρεσε να αντέξει την πίεση στην υποδοχή και με εξαίρεση το 2ο σετ είχε παθητικό ρόλο στον αγώνα κι έτσι μετά την όγδοη ήττα έμεινε στους 19 βαθμούς. Ντεμπούτο με τον Εθνικό έκανε ο Βασίλης Κρασαββίδης.

Ο Ολυμπιακός έδωσε ρεσιτάλ στο μπλοκ όπου πήρε 15 πόντους εκ των οποίων τους 7 τους σημείωσε ο Μπέμε που πραγματικά ήταν ανίκητος στο φιλέ. Ο Μουνιόθ βρήκε την ευκαιρία για να δώσει συμμετοχή σε όλους τους παίκτες του.

Ολυμπιακός - Εθνικός 3-0

Τα σετ: 25-16, 25-18, 25-11 σε 70΄

* Οι πόντοι του Ολυμπιακού προήλθαν από 6 άσσους, 38 επιθέσεις, 15 μπλοκ και 16 λάθη αντιπάλων. Οι πόντοι του Εθνικού προήλθαν από 1 άσσο, 24 επιθέσεις, 3 μπλοκ, 17 λάθη αντιπάλων.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μουνιόθ): Οϊβάνεν 13 (12/23 επ, 1 μπλοκ), Μπέμε 13 (4/8 επ, 2 άσσοι, 7 μπλοκ), Ανδρεάδης 7 (4/5 επ, 3 μπλοκ), Ντρίζγκα 4 (1/3 επ, 2 άσσοι, 3 μπλοκ), Αλεξίεφ 10 (7/12 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ, 69% υπ - 38% άριστες), Ραουβέρντινκ 6 (5/14 επ, 1 άσσος, 90% υπ -90% άριστες)/ Στεφάνου (λ, 40% υπ -40% άριστες), Δαρίδης (λ), Ρουμελιωτάκης, 3 (3/7 επ, 38% υπ -38% άριστες), Ζουπάνης 3 (2/5 επ, 1 μπλοκ), Στιβαχτής

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ (Ψάρρας): Μαντέκας 10 (9/27 επ, 1 μπλοκ, 77% υπ -54% άριστες), Νάιτ 2 (2/21 επ), Σέιφερτ 1 (1/6 επ), Μπάσης 4 (2/8 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Σπυριούνης 8 (8/14 επ, 37% υπ -20% άριστες), Αμπανόζ / Βολουδάκης (λ, 20% υπ -20% άριστες), Καρασαββίδης (λ, 60% υπ -50% άριστες), Τουρνάκης 2 (1/1 επ, 1 μπλοκ), Δημητούλης, Χατζηνικολάου, Αδαμόπουλος, Ράμος, Στυλιανού.

VOLLEY LEAGUE / ΚΗΦΙΣΙΑ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ / / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Μεγάλο ματς στο Ζηρίνειο

Την έβδομη νίκη της και την τέταρτη στο τάι μπρέικ σημείωσε η Κηφισιά και μάλιστα επί του Φοίνικα στο Ζηρίνειο. Οπως και στον Α΄γύρο η Κηφισιά επικράτησε με το ίδιο σκορ του «πειρατικού» και έπιασε τον Εθνικό στους 19 βαθμούς. Ο Φοίνικας προηγήθηκε 2-1 σετ αλλά δεν αξιοποίησε το πλεονέκτημα. Πρώτος σκόρερ της Κηφισιάς ήταν ο Χαντ με 26 πόντους και του Φοίνικα ο Γιορντάνοφ με 25 πόνττους. Βασικός αγωνίστηκε με την Κηφισιά και ο Ντε Σόουζα που σημείωσε 16 πόντους.

Στο πρώτο σετ στο Ζηρίνειο Κηφισιά και Φοίνικας Σύρου συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το 6-6. Στη συνέχεια πέρασε στο σερβίς ο Ιγκόρ Ντε Σόουζα και με δύο συνεχόμενους άσοσυς διαμόρφωσε το 8-6. Η διαφορά έφτασε στο +3 (9-6) για την ομάδα των βορείων προαστίων με κόντρα επίθεση του Χαντ.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και με «αιχμή του δόρατος» τον Λιντζ πέρασαν μπροστά με 11-13, αναγκάζοντας τον Κώστα Αρσενιάδη να καλέσει τάιμ άουτ. Στη συνέχεια του σετ με κόντρα επίθεση του Χαντ η Κηφισιά πλησίασε σε «απόσταση αναπνοής» τον Φοίνικα 14-15.

Η ομάδα της Σύρου με επίθεση του Γιορντάνοφ πήρε «αέρα» τριών πόντων 14-17, όμως η Κηφισιά με ένα σερί 3-0 έφερε το σετ στα ίσα 17-17. Οι φιλοξενούμενοι με επίθεση του Πέτερλιν πέρασαν ξανά μπροστά 17-19. Η Κηφισιά «απάντησε» άμεσα και με νέο σερί τριών πόντων πέρασε μπροστά με 20-19 με τον προπονητή του Φοίνικα Όσκαρ Κασμαρτζίκ να καλεί τάιμ άουτ.

Ο Ιγκόρ Ντε Σόουζα συνέχισε να χαλάει την υποδοχή των φιλοξενούμενων και με νέο άσο διαμόρφωσε το 21-19. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πέρασαν ξανά μπροστά με 22-23. Ο Γάτσης έδωσε σετ μπολ στους φιλοξενούμενους 23-24. Στην επόμενη φάση ο Μπόγιαν Γιορντάνοφ με κόντρα επίθεση έδωσε το σετ στον Φοίνικα με 23-25.

Η Αθηναϊκή ομάδα ήταν αυτή που ξεκίνησε καλά στο δεύτερο σετ και με τους Χαντ και Ντε Σόουζα να τελειώνουν επιθέσεις προηγήθηκε με 10-6. Η διαφορά έφτασε στο +6 για την Κηφισιά 12-6 με τον προπονητή του Φοίνικα να καλεί τάιμ άουτ. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και με επίθεση του Χήρα μείωσαν 14-11 δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο σετ. Ο Νικόλας Παπαγγελόπουλος με επίθεση έστειλε στους πάγκους τις δύο ομάδες με το σκορ στο 16-11. Η Κηφισιά μετά από λάθος των φιλοξενούμενων και στη συνέχεια άσο του Παπαγγελόπουλου πήρε διαφορά ασφαλείας 21-13. Η Κηφισιά κατέκτησε το δεύτερο σετ με 25-15 μετά από επίθεση του Χαντ.

Η ομάδα των Κυκλάδων ήταν αυτή που ξεκίνησε καλύτερα στο τρίτο σετ και με μπλοκ του Λίντζ πάνω στον Χαντ μπήκε μπροστά στο σκορ με 3-5. Στην καλύτερη φάση του αγώνα που είχε μεγάλη διάρκεια ο Νικήτας Εφαριμίδης με κερδισμένο μπλοκ άουτ ισοφάρισε 6-6. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 1ο τεχνικό τάιμ άουτ με 6-8. Με μπλοκ του Χεπμπορν πάνω στον Πέτερλιν η Κηφισιά ισοφάρισε 8-8.

Οι δύο ομάδες πήγαν «χέρι-χέρι» μέχρι το 11-11. Εκεί ο Φοίνικας με δύο συνεχόμενους πόντους του Γιορντάνοφ προηγήθηκε 11-13. Η διαφορά έφτασε στο +4 για τον Φοίνικα 12-16 μετά από άουτ επίθεση του Ντε Σόουζα. Οι γηπεδούχοι με δύο συνεχόμενους πόντους του Χεπμπορν μείωσαν 15-17. Ο Μπαχαμέζος κεντρικός της Κηφισιάς στην εξέλιξη του σετ έφερε την Κηφισιά στο -1 (17-18). Ο Νικήτας Εφραιμίδης στη συνέχεια με έξυπνο πλασέ ισοφάρισε 20-20. Οι φιλοξενούμενοι με άσο του Μαρούλη έφτασαν σε διπλό σετ μπολ 22-24. Η Κηφισιά με επίθεση του Χαντ «έσβησε» το 1ο σετ μπολ του Φοίνικα. Στην επόμενη φάση το σερβίς του Εφραιμίδη πήγε στο φιλέ και ο Φοίνικας πήρε το σετ με 23-25.

Η ομάδα των βορείων προαστίων στο τέταρτο σετ «χάλασε» την υποδοχή του Φοίνικα και με προηγήθηκε με 8-5. Με μπλοκ του Χαντ πάνω στον Γιορντάνοφ οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 11-7. Με άσο του Σονάρι Χέπμπορν και «πέναλτι» του Ντε Σόουζα η Κηφισιά πήρε «αέρα» 6 πόντων 14-8. Η Κηφισιά προηγήθηκε στο 2ο τεχνικό τάιμ άουτ με 16-12. Ο Φοίνικας Σύρου με άσο του Λιντζ μείωσε17-14 αναγκάζοντας τον Κώστα Αρσενιάδη να καλέσει τάιμ άουτ. Στη συνέχεια του σετ ο Χέπμπορν με επίθεση σε πρώτο χρόνο διαμόρφωσε το 20-16. Ο Φοίνικας αντέδρασε και με άσο του Πέτερλιν μείωσε

20-18, ενώ λίγο αργότερα ο Παπαγγελόπουλος διαμόρφωσε το 23-20. Ο ίδιος παίκτης έδωσε τριπλό σετ μπολ στην Κηφισιά 24-21. Οι φιλοξενούμενοι «έσβησαν» το πρώτο όμως ο Χεπμπορν διαμόρφωσε το 25-22 οδηγώντας το παιχνίδι στο τάι μπρέικ.

Εκεί οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ. Μπλοκ του Παπαγγελόπουλου στον Γιορντάνοφ έδωσε προβάδισμα στην Κηφισιά 4-3. Οι φιλοξενούμενοι «απάντησαν» και με επίθεση του Γιορντάνοφ πέρασαν μπροστά με 5-6. Η «μάχη» συνεχίστηκε με τις δύο ομάδες να αλλάζουν πλευρές με τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ με 8-7 μετά από επίθεση του Χαντ.

Με επίθεση του Ντε Σόουζα η Κηφισιά προηγήθηκε 11-10, ενώ στη συνέχεια ο Γιορντάνοφ ισοφάρισε 11-11. Η Κηφισιά με μπλοκ από τους Χαντ και Χεπμπορν πάνω στον Χήρα έφτασε σε διπλό ματς μπολ 14-12 βάζοντας «φωτιά» στο Ζηρίνειο. Ο αρχηγός της Κηφισιάς Δημήτρης Νικολάκης με άσο διαμόρφωσε το τελικό 15-12.

Κηφισιά - Φοίνικας Σύρου 3-2

Τα σετ: 23-25, 25-15, 23-25, 25-22, 15-12

* Οι πόντοι της Κηφισιάς προήλθαν από 11 άσσους, 65 επιθέσεις 8 μπλοκ και 27 λάθη αντιπάλων. Οι πόντοι του Φοίνικα προήλθαν από 6 άσσους, 64 επιθέσεις, 3 μπλοκ και 26 λάθη αντιπ[αλων.

ΑΟΠ ΚΗΦΙΣΙΑ (Αρσενιάδης): Νικολάκης 5 (3 άσσοι, 2 μπλοκ), Χαντ 26 (23/49 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Ντε Σόουζα 16 (12/24 επ, 3 άσσοι, 1 μπλοκ, 55% υπ -35% άριστες), Παπαγγελόπουλος 15 (12/15 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Σονάρι 10 (8/12 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Εφραιμίδης 12 (10/15 επ, 2 μπλοκ, 79% υπ -57% άριστες) / Κάπελλας (λ, 79% υπ - 67% άριστες), Πολυχρονιάδης (λ), Μανίκας, Παπαδόπουλος

ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ (Κάζμαρτσικ): Χήρας, 5 (4/7 επ, 1 μπλοκ), Μαρούλης 1 (άσσος), Λινζ 16 (13/22, 1 άσσος, 2 μπλοκ, 58% υπ - 38% άριστες), Γιορντάνοφ 25 (24/44 επ, 1 άσσος), Πέτερλιν 17 (15/26 επ, 2 άσσοι, 42% υπ - 23% άριστες), Γάτσης 9 (8/10 επ, 1 άσσος) / Ζήσης (λ, 65% υπ - 65% άριστες), Στεφανίδης, Ηλίας, Σούρδι.

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Ηρακλής Χαλκίδας

Ο Ηρακλής Χαλκίδας πέρασε με νίκη από τη Πάτρα επικρατώντας της γηπεδούχου Παναχαίκής με 3-0 σετ σε 76΄ λεπτά στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Volley League «Πάμε στοίχημα». Το συκγρότημα του Σπύρου Γκολίτση με συγκέντρωση και επιθετικό πλουραλισμό επέστρεψε στις νίκες.

Η ομάδα της Χαλκίδας είχε πολύ αποτελεσματικό μπλοκ που της έφερε 13 πόντους και πήρε μια νίκη που την κρατά μέσα στην 4άδα. Ο Ηρακλής είχε το προβάδισμα σε όλο το 1ο σετ ξέφυγε με 4 πόντους 21-17 και πήρε άνετα το πρώτο σετ με 25-20.

Ίδια εικόνα και στο 2ο σετ με τους γηπεδούχους να μειώνουν σε στο τέλος αλλά τους παίκτες του Σπύρου Γκολίτση να δείχνουν την απαραίτητη συγκένρωση και να επικρατούν με 25-23. Τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα στο 3ο σετ όπου οι Ευβοιώτες προηγήθηκαν 16-9 και 21-15 κάνοντας το 3-0 σετ εύκολα με 25-21.

Παναχαϊκή - Ηρακλής Χαλκίδας 0-3

Τα σετ: 20-25, 23-25, 21-25 σε 76'

Οι πόντοι της Παναχαϊκής προήλθαν από 4 άσσους, 34 επιθέσεις, 6 μπλοκ και 20 λάθη αντιπάλων. Οι πόντοι του Ηρακλή Χαλκίδας προήλθαν από 5 άσσους, 32 επιθέσες, 13 μπλοκ και 25 λάθη αντιπάλων

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σταματόπουλος): Ντόντης 11 (8/17 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 50% υπ - 30% άριστες), Σαλαβασίδης 2 (0/3 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Λιβαθηνός 1 (0/3 επ, 1 μπλοκ), Ρουμελιώτης Νίκος 12 (11/33 επ, 1 άσσος), Κωστόπουλος 11 (9/17 επ, 2 μπλοκ, 69% υπ -31% άριστες), Οράμας 7 (6/16 επ, 1 μπλοκ) / Ρουμελιώτης Μένιος (λ, 67% υπ -33% άριστες), Χριστιάς

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκολίτσης): Χαραλαμπίδης 11 (7/9 επ, 4 μπλοκ), Κολτσιάκης 6 (3/11 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Γκόμεζ 8 (6/22 επ, 2 μπλοκ), Τσολάκος 9 (5/11 επ, 2 άσσοι, 2 μπλοκ), Μότα 13 (9/23 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ, 41% υπ -18% άριστες), Γκελίνσκι / Τσαδήμας (λ, 63% υπ -38% άριστες), Μιχαλόπουλος (λ), Μακ Γουΐλιαμ 2 (2/5 επ), Μακρυγιάννης, Αμαριανάκης, Αδάμ 1 (μπλοκ), Αναστασόπουλος.

Νέο τρίποντο για τη Νίκη

Η Νίκη Αιγινίου σημείωσε την 8η νίκη της στο πρωτάθλημα και την δεύτερη με 3-0 σετ στο ντέρμπι με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Με κορυφαίους τους Μαυροβουνιώτη, Δημητριάδη και εξαιρετικό σερβίς η ομάδα του Θανάση Στράντζαλη μετέτρεψε σε περίπατο το... ντέρμπι με τον Εθνικό και νίκησε με 3-0 σετ.

Η Νίκη όπως και με τον Παναθηναϊκό είχε πολύ καλό μπλοκ - άμυνα και έκανε λίγα λάθη μετά τον 20ο πόντο. Oι Στρούγκαρ, Λουκούμι έχουν ανέβει επιθετικά και έδωσαν σημαντικές λύσεις σε δύσκολα σημεία. Αντίθετα, ο Εθνικός δεν κατάφερε να αξιοποιήσει προβάδισμα στο σκορ τόσο στο 2ο όσο και στο 3ο σετ και γνώρισε την ήττα που τον κρατάει στους 14 βαθμούς.

Στο 1ο σετ και στο 12-12 το σερβίς του Λουκούμι έχτισε σερί 6-0 για το 17-12 και εκεί κρίθηκε το σετ για τη Νίκη.

Σημείο κλειδί ήταν το 2ο σετ όπου ο ΕΘνικός με λάθος του Στρούγκαρ προηγήθηκε 23-22, αλλά ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε 23-23. Ο Βελίτσκοβιτς έφερε σε σετ μπολ τον Εθνικό αλλά ο Κιντάτα ισοφάρισε 24-24. Ο Παγιάν έκανε το 25-24 και ο Μαυροβουνιώτης έσβησε πάλι το προβάδιασμα (25-25). Με μπλοκ του Μαυροβουνιώτη στον Παγιάν και «πέναλτι» του Μαυροβουνιώτη μετά από κακή υποδοχή έγινε το 27-25.

Ιδιο σκηνικό και στο 3ο σετ όπου ο Εθνικός είχε προβάδισμα 2-3 πόντων μέχρι τα μισά του σετ αλλά η κακή του υποδοχή έδωσε την ευκαιρία στη Νίκη να περάσει στην αντεπίεση, να ισοφαρίσει 23-23 και τελικά με δύο μπλοκ και έναν πρώτο χρόνο του Κιντάτα να πάρει την πολύτιμη νίκη και μαζί και το πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοβαθμίας των δύο ομάδων.

Νίκη Αιγινίου - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0

Τα σετ: 3-0 (25-21, 27-25, 25-23) σε 89'

* Οι πόντοι της Νίκης προήλθαν από 6 άσσους, 44 επιθέσεις, 9 μπλοκ και 18 λάθη αντιπάλων. Οι πόντοι του Εθνικού Αλεξανδρούπολης προήλθαν από 2 άσσους, 36 επιθέσεις, 6 μπλοκ και 25 λάθη αντιπαλων.

ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ ( Στράντζαλης): Δημητριάδης 4 (2/5 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Μαυροβουνιώτης 9 (5/18 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ, 71% υπ -47% άριστες), Ντίνας 9 (7/10 επ, 2 μπλοκ), Κιχάδα 9 (7/1 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Στρούγκαρ 15 (14/21 επ, 1 μπλοκ), Λουκούμι 13 (9/18 επ, 3 άσσος, 1 μπλοκ) / Ραΐκοβιτς (λ, 43% υπ -14% άριστες), Παπαλεξίου, Κιοσσές, Ρεμπούτζιας, Μηλής

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ (Μουστακίδης): Παγιάν 17 (14/32 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ), Χατζόπουλος 3 (2/4 επ, 1 μπλοκ), Χαριτωνίδης, Βελίτσκοβιτς 12 (10/19 επ, 2 μπλοκ, 55% υπ - 09% άριστες), Χριστόφας 6 (5/6 επ, 1 μπλοκ), Ριζόπουλος 5 (4/12 επ, 1 άσσος, 100% υπ -20% άριστες) / Κοντοστάθης (λ, 63% υπ -33% άριστες), Χαραλαμπίδης , Κυριακίδης 1 (1/1 επ)