ΒΟΛΕΪ

Πιο έτοιμος ο Ολυμπιακός, 3-1 τον ΠΑΟΚ

VOLLEY LEAGUE / ÐÁÏÊ - ÏÓÖÐ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM)
VOLLEY LEAGUE / ÐÁÏÊ - ÏÓÖÐ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM) MOTIONTEAM

Ο Ολυμπιακός έχοντας περισσότερες λύσεις και όντας πιο σταθερός σε όλη της διάρκεια του αγώνα επιβλήθηκε με 3-1 σετ επί του ΠΑΟΚ στο PAOK Sports Arena. Σημαντικό τρίποντο για τον Παναθηναϊκό.

Το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, αφού τόσο ο ΠΑΟΚ όσο και ο Ολυμπιακός δεν είναι ακόμα 100% έτοιμοι κάτι που είναι απόλυτα φυσιολογικό. Έτσι, κέρδισε εκείνος που ήταν πιο έτοιμος με τους ερυθρόλευκους να επικρατούν με 3-1 σετ στο PAOK Sports Arena.

Η ομάδα του Μουνιόθ είχε περισσότερες λύσεις, ήταν πιο σταθερή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασε δίκαια στη νίκη.

Με διψήφιους τους Οϊβάνεν (15), Αλεκσίεφ (16) και Ράουβερντινκ (14), εξαιρετικό μπλοκ (8) και τον Ντζίζγκα να μοιράζει ιδανικά το παιχνίδι ο Ολυμπιακός έφτασε στο τρίποντο και διατήρησε το αήττητο του στη Volleyleague μετά από πέντε αγωνιστικές.

Από την άλλη ο ΠΑΟΚ είχε τον Σαφράνοβιτς μπροστάρη (15π.), Γκιόν και Πελεκούδας βοήθησαν, αλλά με τον Γκόμες ουσιαστικά εκτός αγώνα δεν μπορούσαν να διεκδικήσουν περισσότερα οι γηπεδούχοι. Ο διαγώνιος από τη Βενεζουέλα έδειξε ότι δεν είναι ακόμα έτοιμος για τέτοια ματς μετά το σοβαρό τραυματισμό του (4/20 επιθ.).

Το ματς: Ο ΠΑΟΚ ήταν εκείνος που πίεσε στο σερβίς με το ξεκίνημα του ματς και έτσι προηγήθηκε με 3-0. Μάλιστα, έφτασε και στο +4 με άσος του Βαλκίρς (9-5). Ο Γιώργος Πετρέας με τα σερβίς του όμως κατάφερε να μειώσει στον πόντο και ουσιαστικά να βάλει ξανά στο σετ τον Ολυμπιακό. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να φτάσει πρώτος στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ με το σκορ στο 16-14, αλλά οι ερυθρόλευκοι με ένα επί μέρους 4-0 με πρωταγωνιστή και πάλι τον Πετρέρα προσπέρασαν με 16-18. Από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι έκαναν σωστή διαχείριση του προβαδίσματος τους και έφτασαν στην κατάκτηση του σετ με 25-21.

Παρόμοια εικόνα είχαμε στο δεύτερο σετ, αλλά με άλλους πρωταγωνιστές. Ο Ολυμπιακός ήταν εκείνος που έφτασε πρώτος στο τεχνικό τάιμ άουτ με 6-8, αλλά ο Τακουρίδης με τα σερβίς του ανέτρεψε τα δεδομένα και έδωσε προβάδισμα στον ΠΑΟΚ με 14-11. Από εκεί και μετά οι ερυθρόλευκοι δεν είχαν αντίδραση και κατάφεραν να φτάσουν άνετα στο 1-1 με 25-20.

Το τρίτο σετ του ματς δεν χρήζει καμία απολύτως κριτική. Ο Ολυμπιακός κατάφερε να προηγηθεί νωρίς με 8-2, ο ΠΑΟΚ προσπάθησε και μείωσε μέχρι του τρεις πόντους (6-9, 7-10), αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσε να δημιουργήσει προβλήματα στους φιλοξενούμενους οι οποίοι έφτασαν εύκολα στο 2-1 με 25-14.

Έτσι, οι ερυθρόλευκοι μπήκαν στο τέταρτο σετ με την ψυχολογία στα ύψη και κατάφεραν από νωρίς να "χτίσουν" μία διαφορά πέντε πόντων (5-10). Ο ΠΑΟΚ δεν παρέδωσε τα όπλα και με ένα επί μέρους 5-2 μείωσε στους δύο (10-12). Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν και πάλι με πρωταγωνιστή τον Πετρέα να ξεφύγουν με πέντε (13-18), αλλά οι γηπεδούχοι με τα σερβίς του Παντακίδη μείωσαν στον πόντο (19-20). Από εκεί και πέρα όμως ο Ολυμπιακός ήταν ψύχραιμος και κατάφερε να φτάσει στο τρίποντο με 21-25.

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 1-3

Τα σετ: 21-25, 25-20, 14-25, 21-25 σε 104’

* Οι πόντοι του ΠΑΟΚ προήλθαν από 6 άσσους, 46 επιθέσεις, 3 μπλοκ και 26 λάθη αντιπάλων. Οι πόντοι του Ολυμπιακού προήλθαν από 3 άσσους, 52 επιθέσεις, 8 μπλοκ και 32 λάθη αντιπάλων.

ΠΑΟΚ (Ρίτσι): Γκόμεζ 4 (4/20 επ), Τακουρίδης 8 (7/10 επ, 1 άσσος), Πελεκούδας 11 (10/11 επ, 1 μπλοκ), Βάλκιερς 3 (1/2 επ, 2 άσσοι), Σαφράνοβιτς 15 (13/32 επ, 2 άσσοι 64% υπ 52% άριστες), Γκιόν 11 (9/16 επ, 2 μπλοκ, 54% υπ - 31% άριστες)/ Παπαδημητρίου (λ, 70% υπ -48% άριστες), Κωνσταντινίδης (λ), Παντακίδης 1 (άσσος), Τερζής 1 (1/1 επ), Σακόγλου, Στωτηρίου 1 (1/2 επ)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μουνιόθ): Οϊβάνεν 15 (15/30 επ), Πετρέας 8 (4/8 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ), Μπέμε 8 (8/9 επ), Ντρίζγκα 2 (1/3 επ, 1 μπλοκ), Αλεξίεφ 16 (13/21 επ, 3 μπλοκ, 38% υπ -38% άριστες), Ραουβέρντινκ 14 (11/24 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 66% υπ - 53% άριστες) / Στεφάνου (λ, 68% υπ -47% άριστες), Δαρίδης (λ), Χριστοφιδέλης, Ανδρεάδης.

Θυμηθείτε το LIVE της αναμέτρησης.

VOLLEY LEAGUE / ΠΑΟ - ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / EUROKINISSI)
VOLLEY LEAGUE / ΠΑΟ - ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Σημαντικό τρίποντο για τον Παναθηναϊκό

Mε "εκτελεστή" τον Σωτήρη Πανταλέοντα (σημείωσε 14 πόντους εκ των οποίων οι 6 ήταν από μπλοκ) και άριστη υποδοχή από Ανδρεόπουλο, Γκούζντα ο Παναθηναϊκός νίκησε την Παναχαϊκή με 3-0 σετ και σημείωσε την δεύτερη νίκη του και μάλιστα με τρίποντο στο εφετινό πρωτάθλημα.

Η Παναχαϊκή γνώρισε την πέμπτη ήττα σε ισάριθμους αγώνες, είχε κακή υποδοχή και η επίθεση μόλις που έφτασε στο 41% αποτελεσματικότητα. Επιπλέον οι πατρινοι έκαναν πολλά, συνολικά 32 από τους 75 πόντους του τριφυλλιού. Γενικά η εικόνα των δύο ομάδων ήταν εντελώς διαφορετική από την αναμέτρηση τους πριν από 35 ημέρες στο Λιγκ Καπ στο Βραχάτι. Τότε η Παναχαϊκή είχε νικήσει 3-0 αλλά τώρα οι πράσινοι κατάφεραν να γίνουν ομάδα, να βελτιώσουν τα λάθη τους και να πάρουν την πολύτιμη νίκη στην προσπάθεια που κάνουν για παραμονή στην κατηγορία.

Παναθηναϊκός - Παναχαϊκή 3-0

Τα σετ: 25-17, 25-18, 25-22 σε 76'

* Οι πόντοι του Παναθηναϊκού προήλθαν: 5 άσσοι, 33 επιθέσεις, 7 μπλοκ, 32 λάθη αντιπάλων και της Παναχαϊκής οι πόντοι προήλθαν: 2 άσσοι, 31 επιθέσεις, 7 μπλοκ, 15 λάθη αντιπάλων.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ανδρεόπουλος): Σιλμπερνάτζελ 9 (8/9 επ., 1 μπλοκ), Δρογκάρης 2 (2 άσσοι), Μπέλος 7 (6/15 επ., 1 άσσος), Ανδρεόπουλος 3 (3/13 επ., 54% υπ. - 23% άριστες), Πανταλέων 14 (8/9 επ., 6 μπλοκ), Μπολζάνι 6 (4/13 επ., 2 άσσοι, 25% υπ. - 0% άριστες) / Γκούζντα (λ, 57% υπ. - 43% άριστες), Ένσινγκ 4 (4/8 επ., 20% υπ. - 0% άριστες).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (Παπαδόπουλος): Κοτσιλιάνος 8 (7/22 επ., 1 μπλοκ, 60% υπ. - 60% άριστες), Πόλτσλοπεκ 2 (2/3 επ.), Νιέβες 5 (1/3 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ), Ρουμελιώτης Ν. 14 (14/25 επ.), Κωστόπουλος 5 (5/9 επ., 48% υπ. - 24% άριστες), Οράμας 5 (1/8 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ) / Ρουμελιώτης Μ. (λ, 53% υπ. - 7% άριστες), Ντόντης 1 (1/5 επ.), Σαλαβασίδης.

Ολική ανατροπή από την Κηφισιά

Ο ΑΟΠ Κηφισιάς παρότι έχανε 2-0 σετ από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή και να πάρει τη νίκη με 3-2 σετ. Αντίθετα, η ομάδα του Έβρου για τρίτη φορά σε πέντε αγώνες του εφετινού πρωταθλήματος γνωρίζει την ήττα με 3-2 σετ. Σπουδαία εμφάνιση έκανε ο Τέιλορ Χάντ ο οποίος σημείωσε 33 πόντους και ήταν πρώτος σκόρερ της Κηφισιάς. Εκτός απόστολής του Εθνικού ήταν ο Μιλστέιν και βασικός πασαδόρος αγωνίστηκε ο Βλαχόπουλος. Το βάρος της επίθεσης σήκωσε ο Ρίσιτς ο οποίος μαζί με τον Βελίτσκοβιτς πίεσαν και στο σερβίς. Η Κηφισιά βελτίωσε την υποδοχή της μετά το 3ο σετ και πέρασε στην αντεπίθεση κατακτώντας την τέταρτη συνεχόμενη νίκη που την διατηρεί στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Ο Εθνικός στο 1ο σετ με σερί 3-0 ξέφυγε 8-5, ενώ και στη συνέχεια με τους Χατζόπουλο, Βελίτσκοβιτς να είναι ορεξάτοι ανέβασαν τη διαφορά στο +5 (17-12). Η Κηφισιά με τον Χάντ μείωσε σε 17-15, όμως, ο Εθνικός κατάφερε να κρατήσει τη διαφορά στο 25-21.

Με τον Βλαχόπουλο στο σερβίς να κάνει εντυπωσιακό σερί ο Εθνικός προηγήθηκε 8-1 στο 2ο σετ. Η Κηφισιά μείωσε τη διαφορά σταδιακά μέχρι το 21-20, αλλά ο Ρίστιτς και ο Χαραλαμπίδης κράτησαν τον Εθνικό μπροστά και στο 23-22 ο Ρίστιτς με επίθεση έκανε το 24-22 και ο Χατζόπουλος με μπλοκ το 25-22 και το 2-0 σετ.

Η εικόνα του αγώνα άλλαξε στο 3ο σετ με την Κηφισιά να μπαίνει πιο αποφασιστικά στο 3ο σετ με προβάδισμα 6-3, ενώ με σερί 4-0 με επιθέσεις Χαντ, Εφραιμίδη ξέφυγε 15-8 και αργότερα με 18-10. Η διαφορά κρατήθηκε μέχρι το τέλος καθώς ο Εθνικός έδειξε να μένει από δυνάμεις.

Στο 4ο σετ με τους Χαντ, Σονάρι να ανεβάζουν κι άλλο τους ρυθμούς η Κηφισιά προηγήθηκε 5-3 ενώ με σερί 5-0 εκτόξευσε τη διαφορά στο 16-9. Οι Χριστόφας, Καβαρατζής μείωσαν 16-12 αλλά η Κηφισιά με νέο εντυπωσιακό σερί 7-0 έκανε το 23-22 και από εκεί και πέρα πήρε εύκολα το σετ 25-15.

Στο 5ο σετ οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 5-5. Ο Χριστόφας έχασε το σερβίς, ο Νικολάκης πήγε στο σερβίς για την Κηφισιά και με σερί 4-0 η ομάδα του Κώστα Αρσενιάδη έκανε το 9-5. Μέχρι το τέλος ο Εθνικός προσπάθησε να μειώσει τη διαφορά αλλά χωρίς αποτέλεσμα καθώς η Κηφισιά με τον Χαντ κράτησε τη διαφορά μέχρι το τέλος 15-12.

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Κηφισιά 2-3

Τα σετ: 25-21, 25-22, 20-25, 15-25, 12-15 σε 123 ‘

* Οι πόντοι του Εθνικού Αλεξανδρούπολης προήλθαν από 12 άσσους, 49 επιθέσεις, 15 μπλοκ και 23 λάθη αντιπάλων. Οι πόντοι της Κηφισιάς προήλθαν από 6 άσσους, 59επιθέσεις, 6 μπλοκ και 36 λάθη αντιπάλων.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ (Μουστακίδης): Χαραλαμπίδης 10 (9/21 επ, 1 άσσος), Χατζόπουλος 8 (3/6 επ, 5 μπλοκ), Βλαχόπουλος 4 (1/1 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Ρίστιτς 26 (19/32 επ, 5 άσσοι 2 μπλοκ 62% υπ -36% άριστες), Βελίτσκοβιτς 13 (7/26 επ, 4 άσσοι, 2 μπλοκ, 59% υπ - 34% άριστες), Χριστόφας 12 (7/11 επ, 5 μπλοκ) / Κοντοστάθης (λ, 82% υπ - 64% άριστες), Μπίκος, Καβαρατζής 3 (3/6 επ), Παπάζογλου, Κυριακίδης.

ΑΟΠ ΚΗΦΙΣΙΑ (Αρσενιάδης): Νικολάκης 3 (1/1 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Χαντ 33 (32/52 επ, 1 άσσος), Ντε Σόουζα 9 (6/14 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 76% υπ – 47% άριστες), Σουλτανόπουλος 2 (1/5 επ, 1 μπλοκ), Σονάρι 9 (6/15 επ, 3 μπλοκ), Εφραιμίδης 14 (13/24 επ, 1 άσσος, 62% υπ 52% άριστες) / Κάπελλας (λ, 44% υπ -24% άριστες), Λιβαθηνός, Μανικας, Παπαδόπουλος 1 (0/2 επ, 1 άσος), Μελλές.

Γκελίνσκι και Τάπια έδωσαν τη νίκη στον Ηρακλή Χαλκίδας

Ο Ηρακλής Χαλκίδας με ηγέτη τον Τιάγκο Γκελίνσκι, εκτελεστή τον Τάπια και τον Δημήτρη Χαραλαμπίδη να δίνει τους καθριστικούς πόντους που έκριναν το καθοριστικό 4ο σετ, νίκησε με 3-1 σετ τον Εθνικό Πειραιώς και με τέσσερις νίκες σε πέντε αγώνες έμεινε μόνος στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση αποτελεί την ευχάριστη έκπληξη μετά την 5η αγωνιστική και χειροκροτήθηκε από τους οπαδούς της που βρέθηκαν στο γυμναστήριο της Κανήθου. Ο Εθνικός είχε πρόβλημα στην υποδοχή και με κενά διαστήματα έδινε έδαφος στους γηπεδούχους.

Ο Ηρακλής Χαλκίδας έκανε την πρώτη του έκρηξη με σερί 4-0 που του έδωσε προβάδισμα 8-3 στο 1ο σετ. Στο 13-9 ο Σέιφερτ απάντησε με σερί αποτελεσματικών υποθέσεων και σερί που έφερε την ισοφάριση 13-13. Οι δύο ομάδες πήγαν μαζί μέχρι το 16-16 αλλά ο Ηρακλής με σερί 4-0 από επιθέσεις Μότα, Μακ Γουίλιαμ ξέφυγε 20-16 και πήρε το σετ 25-21.

Μεγάλη μάχη έγινε και στο 2ο σετ με τις δύο ομάδες να παίζουν καλή άμυνα. Ο Ηρακλής με δύο κόντρα επιθέσεις του Τάπια ξέφυγε 12-9, ενώ στο 16-14 Τάπια και Μότα, αλλά και δύο λάθη των φιλοξενουμένων έφεραν σερί +5 (21-16) και το σετ έκλεισε άνετα για τον Ηρακλή με 25-18.

Φοβερό μπάσιμο έκανε ο Εθνικός στο 3ο σετ με προβάδισμα 6-0 ύστερα από ξέσπασμα από Νάιτ και Σέιφερτ. Ο Ηρακλής έκανε τελευταία προσπάθεια να μειώσει στο -4 (13-17). Εκεί ο Εθνικός με νέο σερί 6-0 έκανε το 23-13 και κλείδωσε το σετ με 25-14 και το 2-1.

Στο 4ο οι δύο ομάδες έδωσαν μεγάλες μάχες στο φιλέ αλλά στα μέσα του σετ ο Χαραλαμπίδης αναδείχτηκε σε πρωταγωνιστής του Ηρακλή και με διαδοχικές ενέργειες του έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με 17-13 το οποίο και αξιοποίησε καθώς το διατήρησε μέχρι το τέλος για να πάρει την «καθαρή» νίκη.

Ηρακλής Χαλκίδας - Εθνικός 3-1

Τα σετ: 25-21, 25-18, 14-25, 25-20 σε 118’

* Οι πόντοι του Ηρακλή Χαλκίδας προήλθαν από 3 άσσους, 53 επιθέσεις, 7 μπλοκ και 26 λάθη αντιπάλων. Οι πόντοι του Εθνικού Πειραιώς προήλθαν από 1 άσσο, 46 επιθέσεις, 13 μπλοκ και 24 λάθη αντιπάλων.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκολίτσης): Τάπια 24 (23/42 επ, 1 μπλοκ), Χαραλαμπίδης 11 (9/13 επ, 2 μπλοκ), Μακ Γουΐλιαμ 8 (7/20 επ, 1 μπλοκ, 52% υπ 33% άριστες), Τσολάκος 6 (3/15 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ), Μότα 12 (9/23 επ, 2 άσσοι 1 μπλοκ, 52% υπ - 21% άριστες), Γκελίνσκι / Τσαδήμας (λ, 86% υπ - 29% άριστες), Φραγκιαδάκης, Κολτσιάκης 2 (2/4 επ), Αμαριανάκης, Αδάμ, Μιχαλόπουλος, Αναστασόπουλος.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ (Ψάρρας): Μαντέκας 7 (6/14, 1 μπλοκ, 18% υπ – 9% άριστες), Νάιτ 25 (23/60 επ, 2 μπλοκ), Σέιφερτ 10 (6/11 επ, 4 μπλοκ), Μπάσης 4 (2/5 επ, 2 μπλοκ), Αμπανόζ, Δεληπρίμης 9 (8/26 επ, 1 μπλοκ, 58% υπ - 24% άριστες) / Βολουδάκης (λ, 57% υπ - 37% άριστες), Τουρνάκης 4 (1/3 επ, 1 άσσος, 2 μπλκ), Δημητούλης 1 (0/1 επ, 1 μπλοκ).

Πρώτο διπλό για τον Ηρακλή

Ο Ηρακλής Πετοσφαίριση νίκησε τη Νίκη στο Αιγίνιο με 3-1 σετ και σημείωσε την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα. Ο ενθουσιαμός στον «γηραιό» μετριάστηκε από τον τραυματισμό του Χρήστου Κιόση στα μέσα του 3ου σετ.

Μετά από μπλοκ χτύπησε στο γόνατο και θα υποβληθεί σε ιατρικές εξετάσεις. Μάλιστα ο Κιόσης ήταν από τους κορυφαίους, ενώ πολύτιμες ήταν και οι βοήθειες που ήρθαν από τον πάγκο τόσο με την είσοδο του νεαρού Φωτιάδη στη θέση του Κιόση όσο και του Μπουράκη στη θέση του Μπαμπαλιούτα που ένιωσε ενοχλήσεις στη μέση. Ο Ηρακλής είχε αποτελεσματικό σερβίς και πολύ καλό μπλοκ. Η Νίκη κατάφερε να πάρει το 2ο σετ με 35-33 αλλά δεν βρέθηκε σε καλή μέρα στην υποδοχή της. Στο 4ο σετ αποβλήθηκε για διαμαρτυρία ο Ζένια Γκόρτσανιουκ. Ο αγώνας έγινε στο κατάμεστο γυμναστήριο του Αιγινίου και σε ωραία βολεϊκή ατμόσφαιρα. Ηταν η πρώτη ήττα της Νίκης στην έδρα της.

Νίκη Αιγινίου - Ηρακλής 1-3

Τα σετ: 22-25, 35-33, 17-25, 21-25 σε 125’.

* Οι πόντοι της Νίκης προήλθαν από 5 άσσους, 57 επιθέσεις, 6 μπλοκ και 27 λάθη αντιπάλων. Οι πόντοι του Ηρακλή προήλθαν από 10 άσσους, 61 επιθέσεις 15 μπλοκ και 22 λάθη αντιπάλων.

ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ (Στράντζαλης): Δημητριάδης 3 (3/4 επ), Μαυροβουνιώτης 17 (14/32 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ, 56% υπ – 22% άριστες), Ντίντας 8 (5/11 επ, 3 μπλοκ), Κιγιάδα 11 (9/12 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Στρούγκαρ 15 (13/30 επ, 2 άσσοι), Γκόρτσανιουκ 9 (8/19 επ, 1 άσσος, 74% υπ 37% άριστες) / Ραΐκοβιτς (λ, 77% υπ - 32% άριστες), Παπαλεξίου 1 (1/1 επ, 40% υπ -20% άριστες), Ρεμπούτζιας, Κουτσονίκας, Μηλής 4 (4/7 επ).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (Ορφανός): Ευγενίδης, Εφραιμίδης 18 (15/25 επ,2 άσσοι, 1 μπλοκ, 68% υπ -13% άριστες), Κιόσης 8 (3/4 επ, 5 μπλοκ), Φέργκιουσον 13 (9/16 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ), Αρμενάκης 25 (19/44 επ, 4 άσσοι, 2 μπλοκ), Ριζόπουλος 17 (12/21 επ, 3 άσσοι, 2 μπλοκ, 81% υπ – 38% άριστες) / Μπαμπαλιούτας (λ, 63% υπ - 42% άριστες), Μπουράκης (λ, 94% υπ 41% άριστες), Ελευθερίου 1 (1/2 επ), Σκαρλατίδης, Φωτιάδης 4 (2/3 επ, 2 μπλοκ).