ΒΟΛΕΪ

"Μπλόκαρε" τον Παναθηναϊκό ο Παμβοχαϊκός

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Πέτι και Πελεκούδα ο Παμβοχαϊκός επιβλήθηκε με 3-2 σετ επί του Παναθηναϊκού.

Μετά από ένα δραματικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο Παμβοχαϊκός επικράτησε με 3-2 σετ επί του Παναθηναϊκού αναγκάζοντας τους πράσινους στην πρώτη τους ήττα στη Volleyleague. Οι γηπεδούχοι όπλα τους το σερβίς και το μπλοκ έφτασαν σε αυτή τη νίκη απέναντι στους πράσινους που είχαν αστάθεια στην απόδοσή τους.

Η ομάδα του Ανδρεόπουλου διαμαρτύρεται για μία φάση στο τάι μπρέικ. Στο 8-6 ο Γκονσάλες έκανε επίθεση, ο Γκράχαμ είχε επαφή με αυτή αλλά οι διαιτητές δεν το είδαν και αντί το σκορ να γίνει 8-7 έγινε 9-6, κάτι που έδωσε μεγάλη ανάσα στους γηπεδούχους.

Μεγάλο παιχνίδι για τον Παμβοχαϊκό έκαναν οι Πέτι και Πελεκούδας με τον δεύτερο έχει τα μισά μπλοκ της ομάδας του (σ.σ. είχε 6 από τα 12). Την ίδια ώρα από τον Παναθηναϊκό ο Γκονσάλες ήταν εξαιρετικός στην επίθεση, ο Μελγκαρέχο είχε καλά διαστήματα, αλλά γενικότερα οι περισσότεροι πράσινοι βρέθηκαν σε κακή ημέρα.